Widal.plSpołeczeństwoZnaleziono ciało martwego noworodka. Matka dziecka ma 17 lat

Znaleziono ciało martwego noworodka. Matka dziecka ma 17 lat

Znaleziono ciało martwego noworodka. Zwłoki dziecka zostały znalezione pod Łęczycą. Dziecko zostało zamordowane ciosem w główkę narzędziem tępokrawędzistym.

Matką dziecka okazała się 17-letnia dziewczyna. Idzie ona jednak w zaparte, że doszło do poronienia.

Znaleziono ciało martwego noworodka

Znaleziono ciało martwego noworodka. W niedzielę młoda, 17-letnia dziewczyna trafiła do szpitala w powiecie kutnowskim. Po zbadaniu przez lekarza okazało się, że nastolatka przed kilkoma godzinami urodziła dziecko. W związku została zawiadomiona policja. Nastolatka twierdziła, że doszło do poronienia, a płód został w łazience.

Dziewczyna została zatrzymana przez funkcjonariuszy y z Łęczycy. Nastolatka mieszkała wraz z ojcem, w domu w którym znaleziono foliową torebkę z zakrwawionym ręcznikiem i łożyskiem. Zwłoki noworodka, chłopca znaleziono na ziemi obok budynków gospodarczych. Jak wynika z informacji przekazanych przez specjalistkę z zakresu medycyny sądowej, dziecko przyszło na świat żywe, bez wad rozwojowych, w ósmym lub dziewiątym miesiącu ciąży. Natomiast jak wynika z wypowiedzi rzecznika Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania:

Przeprowadzone przez prokuratora i policję z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej oględziny doprowadziły do stwierdzenia, że dziecko pochodzi z ósmego–dziewiątego miesiąca ciąży. Biegła nie ujawniła wad rozwojowych. Stwierdziła natomiast prawdopodobny uraz głowy.

Zwłoki noworodka obok budynków gospodarczych

5 grudnia przeprowadzono sekcję zwłok w łódzkim Zakładzie Medycyny Sądowej, która potwierdziła przypuszczenia śledczych, że przyczyną śmierci noworodka był rozległy uraz głowy, prawdopodobnie spowodowany narzędziem tępokrawędzistym.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 17-letnia dziewczyna ukrywała ciążę przed wszystkimi, w tym także przed ojcem, z którym mieszkała i starszym od niej o 7 lat chłopakiem. Podczas trwania ciąży ani razu nie zgłosiła się do ginekologa.

Matka dziecka została zatrzymana na polecenie prokuratury. Zabezpieczono jej telefony komórkowe i laptop. Nastolatka nie usłyszała jeszcze zarzutów. Jak ujawnia rzecznik Kopania:

O ile usłyszy zarzut zabójstwa, będzie jej grozić kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 25.

Co także na WIDAL.PL?

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów tuż po grupie “0”. Kiedy to nastąpi?

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów mają się odbyć tuż po grupie “0”. Już od jakiegoś czasu w Polsce dostępna jest szczepionka na Covid-19. Jednak jak narazie nie każdy może poddać się szczepieniu.

Edek z programu “Złomowisko PL” potrzebuje pomocy. Kolejny bohater programu przeżywa trudne chwile

Edek z programu “Złomowisko PL” potrzebuje pomocy. Kilka dni temu pojawiła się informacja o śmierci jednego z głównych bohaterów programu “Złomowisko PL” Marka Pawłowskiego.

Podwyżki wynagrodzeń dla pracowników supermarketów. O ile wzrośnie ich wypłata?

Podwyżki wynagrodzeń dla pracowników supermarketów już od nowego roku. Mimo, że sytuacja w handlu dalej nie jest najlepsza ze względu na panującą pandemię koronawirusa to branża spożywcza nie narzeka.