Widal.plGwiazdyZmarła Maria Koterbska. Jej przeboje śpiewała cała Polska

Zmarła Maria Koterbska. Jej przeboje śpiewała cała Polska

Zmarła Maria Koterbska. Polska piosenkarka, której przeboje znają i śpiewają niemal wszyscy. Artystka odeszła w poniedziałek w Bielsku-Białej.

Kobieta miała 96 lat. O śmierci Marii Koterbskiej poinformował wczoraj, późnym wieczorem prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Zmarła Maria Koterbska

Zmarła Maria Koterbska. Artystka miała 96 lat. O jej śmierci w poniedziałek późnym wieczorem poinformował prezydent Bielska- Białej:

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki – Marii Koterbskiej. Legendarna artystka 13 lipca ub.r. świętowała swoje 96. urodziny pełna optymizmu i pogody ducha. Taką też ją wszyscy zapamiętamy. Zapamiętamy też największe przeboje, jak Karuzela, Serduszko puka w rytmie cza-cza, Augustowskie noce i wiele innych.

Prezydent Klimaszewski, złożył także kondolencje bliskim artystki. W swojej wypowiedzi napisał:

Świat dziś wiele stracił… Dziękujemy za wszystko Pani Mario. Móc Panią znać, to był prawdziwy zaszczyt.

Diwa Polskiej sceny muzycznej

Maria Koterbska przyszła na świat 13 lipca 1924 r. w Bielsku. Całe swoje życie spędziła właśnie tam. Wyjeżdżała sporadycznie. Po wojnie zaczęła swoja karierę jednak największą popularność zdobyła w latach 50. W swoim dorobku artystycznym zgromadziła aż 1500 piosenek, w tym ok. 400 nagranych.

Szczególnie popularne utwory kobiety to “Karuzelę”, “Rudzielca”, “Złoty pierścionek”, “Serduszko puka w rytmie cza-cza”, “Augustowskie noce” i “Parasolki” . Dla Marii Koterbskiej pisali m.in. Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora i Agnieszka Osiecka.

Maria Koterbska była matką aktora i kompozytora Romana Frankla. Co więcej w 1999 r. Maria Koterbska została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz także na Widal.pl

Premier ostrzega przed trzecia falą pandemii. Miał być koniec a co będzie?

Premier ostrzega przed trzecia falą pandemii. Co więcej Mateusz Morawiecki wzywa obywateli do mobilizacji i zaciskania pasa. Wynika to z faktu, że rząd obawia się o nadejście trzeciej fali koronawirusa.

Kontrowersyjna wypowiedź Kaczyńskiego na mszy za matkę poruszyła Internautów! Politycy także mocno reagują

Kontrowersyjna wypowiedź Kaczyńskiego na mszy za matkę poruszyła Internautów! Prezes PiS na mszy z okazji ósmej rocznicy śmierci matki postanowił zabrać głos i poruszyć sprawy polityczne.

Tragiczne zakończenie ferii. 7-latka z ogromnym impetem uderzyła głową w latarnię

Tragiczne zakończenie ferii. Do tragedii doszło w momencie gdy dziewczynka z dużą prędkością uderzyła głową w latarnię. To nie pierwsza tego typu tragedia w tym miejscu.