Widal.plSpołeczeństwoZginął polski himalaista! Wspinał się na górę w Karakorum!

Zginął polski himalaista! Wspinał się na górę w Karakorum!

Zginął polski himalaista, który wspinał się na górę Dih Sar w paśmie górskim Karakorum na granicy Pakistanu, Indii i Chin. O tragedii poinformował w mediach społecznościowych profil Polski Himalaizm Zimowy 20-16-2020 im. Artura Hajzera.

Himalaistą, który poniósł śmierć jest Michał Ilczuk. Jego partner wspinaczkowy Jakub Bogdański został ewakuowany przez ratowników helikopterem.

Zginął polski himalaista! Wspinał się na górę w Karakorum!

Duet himalaistów wspinał się na górę Dih Sar, która mierzy 6200 mnpm. Według portali dawn.com, Ilczuk i Bogdański sami podjęli decyzję o próbie dostania się na niezdobyty do tej pory szczyt w Karakorum, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Do tragedii doszło 1 października. Ilczuk miał spaść podczas wspinaczki i wskutek upadku odnieść śmiertelne obrażenia. Pomoc wezwał Jakub Bogdański, któremu pomogła polska ambasada w Islamabadzie.

Polski himalaista Michał Ilczuk zginął w Karakorum.Jego partner Jakub Bogdański jest bezpieczny i został ewakuowany przez helikopter do Gilgit.Do tragedii doszło 1 pażdziernika gdy zespół wspinał się na Dih Sar / 6200m/ w masywie Khundjerab Muntains w dolinie Shimshal .Cześć jego pamięci !

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3569862546392490&id=161618080550304

Co także na WIDAL.PL?

Nowy podatek… od deszczu. Zapłacą go właściciele domów i mieszkań. Ile będzie wynosić?

Nowy podatek od deszczu. To pomysł rządu na walkę z suszą. Obecne lato było bardzo obfite pod względem deszczu dlatego też obywatele obawiają się wysokości tego podatku.

Amstaff zagryzł 12-letniego chłopca! Dlaczego doszło do tragedii?

Amstaff zagryzł 12-letniego chłopca! Do tragedii doszło kilka dnia temu. Pies pogryzł dziecko, które w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Życia chłopca nie udało się uratować.

Noworodek w Oknie Życia. Chłopiec był jeszcze zakrwawiony. Co dalej z dzieckiem?

Noworodek w Oknie Życia. Chłopiec został znaleziony przez siostry zakonne z Radomia. Z informacji przekazanych przez siostry wynika że chłopczyk dopiero co zdążył przyjść na świat.

Szymon Hołownia przyjął “podejrzane” wpłaty na kampanię! Musi się wytłumaczyć z dużej kwoty!

Szymon Hołownia przyjął “podejrzane” wpłaty na swoją kampanię prezydencką! Jeden z najpopularniejszych kandydatów na urząd Prezydenta RP w minionych wyborach prezydenckich miał nieprawidłowości w sprawozdaniu finansowym, złożonym przez swój komitet wyborczy.