Widal.plOgólneZespół Ekstraklasy przeciwstawił się PZPN, piłkarze nie pojechali na mecz. Rozgrywki ligowe odwołane?

Zespół Ekstraklasy przeciwstawił się PZPN, piłkarze nie pojechali na mecz. Rozgrywki ligowe odwołane?

PZPN będzie miało trudny orzech do zgryzienia. Władze polskiej piłki nożnej jeszcze wczoraj zadecydowały o rozgrywaniu meczów Ekstraklasy bez udziału publiczności. Pierwszym zespołem, który odmówił występów była Legionovia Legionowo, piłkarze odmówili wyjazdu na mecz do Głogowa. Następnie postawił się Jakub Błaszczykowski, który wystosował swój apel do władz piłkarskiej centrali o zawieszenie rozgrywek. Teraz dołączył do nich jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów.

Piłkarze powiedzieli “basta”!

Zawodnicy Górnika Zabrze na mecz z ŁKSem Łódź  mieli wyjechać wczoraj. Wszystkie formalności były dopięte, hotel był już zarezerwowany. W klubie pojawiły się obawy co do wyjazdu zespołu na ten mecz, piłkarze odmówili podróży do Łodzi. Sytuacja jest rozwojowa, ponieważ zabrzański klub złożył wniosek do PZPN o przeniesienie spotkania. Jeśli władze piłkarskiego nie zgodzą się na to, ciężko przewidzieć decyzję klubu. Może się okazać, że piłkarze do Łodzi jednak pojadą, ale na mecz wyjdą praktycznie z autobusu. Nie chcą ryzykować ewentualnego zarażenia.

Kuba Błaszczykowski zaapelował do PZPN

Do Władz Polskiej Piłki.

Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce, o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich.

W obliczu tak poważnego zagrożenia jakim jest koronawirus, na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia.

W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni, tak aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie. – taki apel można przeczytać na profilu Jakuba Błaszczykowskiego w serwisie Facebook.

PZPN nie zabrał jeszcze głosu w całej sprawie. Na ten moment prawie wszystkie inne rozgrywki piłkarskie zostały odwołane. W kilku ligach zostali zarażeni piłkarze czy trenerzy, m.in. we Włoszech – Daniele Rugani czy w Wielkiej Brytanii – Mikel Arteta.