Widal.plGwiazdyZenek Martyniuk przejdzie do historii. Król disco polo w podręczniku szkolnym

Zenek Martyniuk przejdzie do historii. Król disco polo w podręczniku szkolnym

Zenek Martyniuk jest jednym z najpopularniejszych artystów disco polo w Polsce. Jakiś czas temu głośno było o powstającej szkole, w której będzie można uczyć się właśnie tego rodzaju muzyki.

Tym razem jednak to król disco polo oraz jego najpopularniejsza piosenka znaleźli się w podręczniku szóstoklasisty. Dzieci będą uczyć się na podstawie przerobionego tekstu.

Zenek Martyniuk w podręczniku szkolnym

Zenek Martyniuk a raczej sparafrazowany tekst jego piosenki znalazł się w podręczniku do języka polskiego dla uczniów klasy szóstej. Konkretnie w podręczniku “Między słowami” umieszczony został hit zespołu Akcent. Szóstoklasiści mają w podanym tekście podkreślić czasowniki i określić ich formy gramatyczne.

Odkąd zobaczyłem ciebie, nie tknę jadła ni napoju. Ciągle czuję się jak w niebie, podczas ćwiczeń nawet w boju. Co poradzę, Pani, na to, że ta miłość spadła na mnie. Daję swoje serce – za to, nie odmawiaj względów, nie. Przez twe oczy błękitne, błękitne zapomniałem, że dziś w szranki od rana miałem iść. Że do lochu mnie wtrąca, mnie wtrąca, nie myślałem. I w twych oczu błękicie, błękicie będą żyć.

Fragment ten to przerobiona część hitu ” Przez twe oczy zielone”. Zdjęcie przedstawiające ten tekst zostało umieszczone na profilu społecznościowym Kabaretu “Smile”.

Okazuje sie, że Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło szczególnie docenić Zenka Martyniuka. Zrobiło to jednak w dość nietypowy sposób. Jednak to działanie nie spotkało się z zadowoleniem internautów. Pod postem bowiem pojawiło się wiele negatywnych komentarzy:

Przecież to skandal! Jeszcze nie tak dawno w podręcznikach była Szymborska, Konopnicka, Mickiewicz a teraz będzie Martyniuk? Żenada

Takich mamy teraz wieszczów najwidoczniej

I jak ta młodzież ma być inteligenta i oświecona? To przecież jakieś żarty

Zespół Akcent i Król disco polo

Zenek Martynikuk dał się poznać szerszej publiczności już w latach 90. Jego utwory po dzień dzisiejszy wybrzmiewają na różnego rodzaju imprezach, weselach czy zabawach tanecznych. Jednak zdecydowanie najpopularniejszym hitem zespołu jest “Przez twe oczy zielone” z 2014 roku. To właśnie od tego roku możemy oglądać występy muzyka na większości koncertów organizowanych przez Telewizję Polską.

Lider zespołu Akcent przez lata zrzeszył sobie ogrom fanów. W walentynki tego tego roku premierę miał film biograficzny pod tytułem “Zenek” wyreżyserowany przez TVP.

to jest nalgowek

Dwie starsze kobiety urządziły libacje w pociągu. Co świętowały?

Dwie starsze kobiety urządziły libacje w pociągu. Do zdarzenia doszło w pociągu na trasie Berlin – Hanower. Kobiety były w takim stanie upojenia alkoholowego, że musiały interweniować służby. Policjanci musieli wynieść kobiety na peron i zastosować prewencyjny areszt dla ich bezpieczeństwa.

Pijany Rafał Trzaskowski przyłapany na imprezie? “To moje miasto” [WIDEO]

Czy na jednej z warszawskich imprez został przyłapany pijany Rafał Trzaskowski? Prezydenta stolicy nagrano, kiedy interweniował w jednym z klubów nocnych w sprawie… repertuaru muzycznego.

Grypa atakuje! Aż 25 tys. przypadków w pierwszym tygodniu września. Co nas czeka dalej?

Grypa atakuje. Jak się okazuje w ciągu pierwszego tygodnia września odnotowano aż 25 tys. podejrzeń i zachorowań na ostrą chorobę zakaźną. Co jest najbardziej zaskakujące, zdecydowanie najwięcej zachorowań jest wśród małych dzieci.