Widal.plŚwiatZderzenie dwóch samolotów we Francji! Maszyny runęły na ziemie z wielkiej wysokości!

Zderzenie dwóch samolotów we Francji! Maszyny runęły na ziemie z wielkiej wysokości!

Tragiczne zderzenie dwóch samolotów we Francji! Media obiega właśnie informacja o tragicznym w skutkach wypadku w przestrzeni lotniczej, która miała miejsce niedaleko miejscowości Tours.

Lokalne władze potwierdziły tragedię – w powietrzy zderzyły się bowiem dwa małe samoloty. Jeden zaliczany był to klasy ultralekkich, drugi był większy. W jednej i drugiej maszynie były ofiary śmiertelne.

Zderzenie dwóch samolotów we Francji! Maszyny runęły na ziemie z wielkiej wysokości!

Sytuacja miała miejsce w sobotę popołudniu. W miejscowości Loches, oddalonej od Tours na południowy wschód o około 45 kilometrów doszło do zderzenia dwóch małych samolotów. Jeden należał do kategorii ULM i miał niewielkie gabaryty, drugi natomiast był większy oznaczony jako Diamond DA40. Maszyny runęły na ziemię.

Mniejszym samolotem podróżowały dwie osoby, które wskutek tragedii zginęły na miejscu. Większa maszyna, która runęła po zderzeniu przyniosła śmierć trójki turystów, przebywających na pokładzie.

Obecnie trwa akcja ratownicza, w której udział biorą służby medyczne, ponad 50 strażaków i policja, która odgrodziła miejsce tragedii i zamknęła jedną z ulic w Tours:

Zderzenia powietrzne małych samolotów zdarzają się niezwykle rzadko. Ostatnia taka tragedia we Francji miała miejsce w 1998 roku. Wówczas w tragedii tej zginęło 15 osób.

Co także na WIDAL.PL?

Kiedy koniec pandemii koronawirusa? Ekspert zdradza szczegóły!

Cały świat zastanawia się właśnie, kiedy nastąpi koniec pandemii koronawirusa? COVID-19 szaleje na całym globie, w Polsce mamy rekordy zarażeń, a końca pandemii nie widać.

Roland Garros: Iga Świątek wygrywa w finale! Historyczny wyczyn Polki!

Iga Świątek wygrywa w finale turnieju Roland Garros w Paryżu! Polka w najważniejszym meczu całego turnieju pokonała Sofię Kenin 6:4, 6:1 i jako pierwsza Polka w historii osiągnęła ten fantastyczny sukces!

Zamknięcie szkół 20 października? Ministerstwo zabrało głos w sprawie

Zamknięcie szkół 20 października. W ostatnim czasie właśnie taka informacja pojawiła się w mediach. Decyzja o zamknięciu szkół w czasie gdy dzienny przyrost zakażeń przekracza kilka tysięcy jest kolejnym, nieuniknionym krokiem.