Widal.plSpołeczeństwoZbigniew Stonoga nie otrzymał azylu w Norwegii. Co dalej z mężczyzną?

Zbigniew Stonoga nie otrzymał azylu w Norwegii. Co dalej z mężczyzną?

Zbigniew Stonoga nie otrzymał azylu w Norwegii. Teraz czeka go wydalenie, jeżeli dobrowolnie nie opuści kraju.

Jak wynika z opinii władz Norwegii, polskie sądy są niezawisłe, a Polska to kraj praworządny. W związku z tym Stonoga nie może liczyć na azyl u naszych północnych sąsiadów.

Zbigniew Stonoga ma problemy

Zbigniew Stonoga to osoba, która zna chyba każdy. Nie można jednoznacznie określić czym zajmuje się mężczyzna. Angażuje się on między innymi w różnego rodzaju działania. Często pomaga biednym i potrzebującym oraz włącza się w policyjne śledztwa. Szuka zaginionych czy tropi pedofilów a także ujawniał prawdę o manipulacjach ze strony rządzących.

Przeciw mężczyźnie toczy się ponad 100 spraw zarówno w prokuraturze jak i w sądach. Jednak cały czas Stonoga nie został aresztowany. Jest on podejrzany m.in. o oszustwa związane z prowadzeniem działalności charytatywnej. W związku z tym, że sytuacja robiła się coraz bardziej napięta i poważna w październiku Zbigniew Stonoga wyjechał do Norwegii. Wystąpił z prośbą o azyl polityczny.

Na wieść o jego ucieczce, polski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu. 1 grudnia 2020 roku wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

Zbigniew Stonoga nie otrzymał azylu w Norwegii

Mimo wielkich oczekiwań, Zbigniew Stonoga nie otrzymał azylu w Norwegii. A co za tym idzie Polak musi w trybie natychmiastowym opuścić Norwegię. Jeżeli nie zrobi tego dobrowolnie zostanie wydalony. W uzasadnieniu odpowiedzi możemy przeczytać:

Polskie sądy są niezawisłe w stopniu dostatecznym, a sędziowie mogą swobodnie orzekać. Polska jest dostatecznie demokratycznym państwem prawa.

Stonoga jest załamany swoja sytuacją. Na swoich mediach społecznościowych zamieścił wpis w którym powiedział, że wstawiło się za nim dwóch laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Fani mężczyzny polecają mu aby udał się do Holandii. Stonoga jednak mówi, że „nie zna języka”. Biznesmen udostępnił kolejny post, w którym prosi o poinformowanie norweskich mediów o jego trudnym położeniu.

Stonoga wciąż unika aresztowania

Jak wynika z informacji przekazanych przez Dział Prasowy Prokuratury Krajowej na przestrzeni ostatnich 20 lat zapadło łącznie 28 wyroków skazujących Zbigniewa Stonogę.

Ostatnio w sierpniu i we wrześniu 2020 r. w sądach w Ostrowi Mazowieckiej, Warszawie i w Zawierciu zapadły trzy nieprawomocne wyroki skazujące Zbigniewa S. na – odpowiednio – 2 lata 6 miesięcy, 1 rok 8 miesięcy i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Zobacz także na Widal.pl

Robert Makłowicz nosi bransoletkę z wymownym napisem. Mężczyzna uderza nią w PiS

Robert Makłowicz nosi bransoletkę z wymownym napisem. Internauci od razu zauważyli, popularne w ostatnim czasie hasło zamieszczone na ręku mężczyzny. Podróżnik podczas swojego spotkania politykiem nie krył swojej biżuterii. W sieci od razu pojawiły się dociekania i informacje odnośnie tego co na niej jest napisane.

Gabriel Seweryn z “Królowych życia” ma nowego partnera. Co było przyczyną zakończenia związku z Rafałem?

Gabriel Seweryn z “Królowych życia” ma nowego partnera. Taką informacje zamieścił sam Gabriel w nocy z poniedziałku na wtorek za pośrednictwem nagrania. Jest na nim ze swoim nowym partnerem. Na nagraniu wyraźnie mówi, że zakończył już relacje ze swym ekranowym partnerem.

Internauta postawił aż 108 kuponów Lotto! Jakie są jego szanse na wygraną?

Internauta postawił aż 108 kuponów Lotto! W poniedziałek na portalu Wykop.pl pojawił się wpis, który od samego początku wzbudził ogromne zainteresowanie internautów. Jeden z użytkowników postawił 108 kuponów Lotto. W Internecie coraz popularniejsze są filmiki ze zjawiskiem “hurtowego” kupowania kuponów w grach losowych