Widal.plSpołeczeństwoZbezczeszczenie pomnika Jezusa w Warszawie. Premier zabrał głos

Zbezczeszczenie pomnika Jezusa w Warszawie. Premier zabrał głos

Zbezczeszczenie pomnika Jezusa miało miejsce w nocy z wtorku na środę. Aktywiści LBGT zatknęli tęczowe flagi na kilkunastu pomnika w kilku miejscach Warszawy. Jednak to sprofanowanie wizerunku Chrystusa zasługuje na potępienie.

Działania przedstawicieli LBGT są tłumaczone walką o tolerancję. Ich zdaniem takie manifesty pomocą w walce o ich prawa.

Zbezczeszczenie pomnika Jezusa w Warszawie

Zbezczeszczenie pomnika Jezusa zostało zainicjowane przez osoby związane z profilami LBGT na facebooku. To m.in. na tym pomniku aktywiści z grup Stop Bzdurom i Gang Samzamęt oraz osoba podpisująca się jako Poetka zamieścili w nocy swój manifest.

To jest szturm! To tęcza. To atak! Postanowiłyśmy działać. Tak długo jak będę się bać trzymać Cię za rękę. Tak długo aż nie zniknie z naszych ulic ostatnia homofobiczna furgonetka. To nasza manifestacja odmienności – ta tęcza. Tak długo jak flaga będzie kogoś gorszyć i będzie “niestosowna”, tak długo uroczyście przyrzekamy – prowokować. Sorry…. Nikt przecież nie powie, że polska flaga jest niestosowna i że kogoś obraża… Gdy zabierane są nam kolejne prawa, los waży się na szalach władzy. Niepokoi milczenie polityków – przerażają ich słowa.

Nie będziemy prosić o litość, błagać o szacunek i zrozumienie. Jesteśmy głosem za małych na to by ich słuchano, za małych by coś powiedzieć. Uciszanych przez rodziców. Zmęczonych codzienną batalią ze światem. Oduczyłyśmy się grzeczności i narzuconej gry w normalność. Gdy system chce byśmy skakali w ciemność sami, razem wypowiadamy mu walkę. Syrenka warszawska ma w dłoni miecz i tarczę. Ma tęczę i bandanę. To nasze wezwanie do walki. Jak długo będziemy zasypiać z myślą, że i tak nic się nie zmieni. tak długo będzie trzeba przypominać o tym że istniejemy. Że nie jesteście sami i same. To miasto jest też nasze. Walczcie!

https://www.facebook.com/stopbzdurom/posts/716217535625905

Premier zabiera głos

Mateusz Morawiecki postanowił napisać co sądzi o całej sytuacji.

Nie ma zgody na profanowanie symboli narodowych i religijnych w imię żadnej ideologii. Wartości, które symbolizują, ważne dla milionów Polaków, są dziedzictwem, które podlega szczególnej ochronie. Nie można pod płaszczykiem rzekomej równości stawać się agresorem.

Więcej na ten temat premier napisał na swoim facebookowym profilu.

https://www.facebook.com/MorawieckiPL/posts/302666921077844

Zobacz także:

Trump wycofał dużą część wojska z Niemiec. Żołnierze trafią do Polski?

Trump wycofał wojska z Niemiec w bardzo dużej liczbie. Chodzi o 11,8 tysiąca żołnierzy, część z nich trafi do innych krajów NATO. Większość powróci do kraju.

PiS przejmie Senat? Jeden senator przeszedł do obozu rządzącego!

Czy PiS przejmie Senat? Wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość nie odpuszcza walki o drugą izbę polskiego parlamentu. Na stronę obozu rządzącego przeszedł już jeden senator.

Czy rodzice otyłych dzieci stracą prawa rodzicielskie?

Czy rodzice otyłych dzieci stracą prawa rodzicielskie? Wydaje się to być absurdalne w porównaniu do sytuacji, w której rodzice np. znęcają się czy biją swoje dzieci.