Widal.plKoronawirusZamknięcie salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych! Kolejne obostrzenia przed nami!?

Zamknięcie salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych! Kolejne obostrzenia przed nami!?

Zamknięcie salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych to kolejne restrykcje na jakie musimy się przygotować. Mimo, że kilka dni temu rząd ogłosił nowe obostrzenia na najbliższe tygodnie to nie wykluczone, że mogą one ostać pogłębione.

Okazuje się, że kolejnym krokiem może być zamknięcie sfery beauty. Czy będziemy mieć powtórkę z zeszłego roku i będzie ograniczenie działalności zakładów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych?

Zamknięcie salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych

Zamknięcie salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych to narazie domysły. Jednak po ostatniej konferencji ministra zdrowia i wprowadzeniu nowych obostrzeń musimy być gotowi na wszystko.

Już od soboty 20 marca w całym kraju będą obowiązywać nowe zasady funkcjonowania i potrwają one co najmniej do 9 kwietnia. W sobotę zamknięte zostaną hotele, kina, teatry, baseny i obiekty sportowe. Ograniczono także działalność galerii handlowych, a uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócą do nauki zdalnej.

Jednak Adam Niedzielski zapowiedział, że w sytuacji gdy wprowadzone restrykcje nie zatrzymają III fali, będzie trzeba „zamknąć zupełnie wszystko”:

Jesteśmy na takim etapie, że jeżeli ten ruch nie spowoduje wygaszenia epidemii, czy przynajmniej spowolnienia trzeciej fali, to na pewno kolejne kroki będą już typowym lockdownem, sytuacją, gdzie będziemy zamykać zupełnie wszystko.

Z informacji przekazanych przez  RMF FM, rząd rozważa „twardy” lockdown. W jego ramach wprowadzone zostałyby kolejne ograniczenia.

Kolejne branże pod klucz

Stacja  RMF FM nieoficjalnie ustaliła, że w sytuacji gdy liczba nowych, potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w całej Polsce w ciągu jednej doby przekroczy 30 tys., wtedy rząd podejmie decyzje o jeszcze szczelniejszym zamykać kraj.

Jak wynika z wyliczeń stacji w pierwszej kolejności pod klucz poszłyby sklepy meblarskie, wolnostojące, odzieżowe, elektroniczne oraz budowolane:

W dalszej kolejności mówi się o punktach usługowych takich jak salony kosmetyczne i fryzjerskie oraz salony tatuażu. Mało prawdopodobne jest natomiast dodatkowe ograniczenie liczby osób, które mogą wchodzić do supermarketów.

Sytuacja w kraju nie ulega poprawie w związku z czym do wprowadzenia “twardego lockdownu” zbliżamy się wielkimi krokami. Bowiem już w czwartek 18 marca poinformowano o 27 278 nowych przypadkach zakażenia. To o ponad dwa tysiące więcej, niż w środę, gdy odnotowano 25 053 przypadki SARS-CoV-2.

Co jeszcze na WIDAL.PL?

David Lynch patronem kawiarni w Jaworznie! Jak do tego doszło?

David Lynch patronem kawiarni w Jaworznie! Wszystko przez pielgrzymkę traktorami zainspirowaną filmem znanego reżysera.

Dramatyczny apel ‘PIASKA’! Ledwo mówiąc przestrzega przed koronawirusem!

Dramatyczny apel ‘PIASKA’! Artysta trafił do szpitala, z którego opublikował nagranie zachęcające rodaków do przestrzegania zaleceń sanitarnych.

Serial “Friends” zakazany w Turcji!

Turecka gazeta związana z obecnie panującym prezydentem Erdoğanem ocenzurowała w swoim artykule nagie ramiona Jennifer Aniston i innych aktorek występujących w serialu “Friends”. Stwierdzono, że serial, który platforma Netflix chciała udostępnić w Turcji, może zdegenerować muzułmańskie społeczeństwo.