Widal.plKoronawirusZałożyła majtki na głowę, żeby wejść do sklepu. Sanepid zadowolony

Założyła majtki na głowę, żeby wejść do sklepu. Sanepid zadowolony

Założyła majtki na głowę, żeby zostać obsłużoną w sklepie. Teraz jej nagranie robi furorę w sieci. Pani Agata nie została wpuszczona do sklepu budowlanego Leroy Merlin w Pile, bo nie miała maseczki.

Założyła więc na twarz… majtki. Sanepid jest zadowolony, bo w ten sposób kobieta rzekomo ochroniła siebie i innych przed koronawirusem. Nakaz zasłaniania twarzy i nosa nie określa czym mamy to robić.

Założyła majtki na głowę, żeby wejść do sklepu

Założyła majtki na głowę, ponieważ nie wpuszczono jej bez zasłoniętej buzi na teren sklepu w Pile. Wszystko uwieczniła na nagraniu, które udostępniła w mediach społecznościowych.

Znajduję się w Pile, w sklepie Leroy. Nie zostałam wpuszczona do sklepu tylko dlatego, że nie posiadam żadnego zasłonięcia twarzy. Takowe zasłonięcie twarzy posiadam. Nie liczy się materiał, nie liczy się w jaki sposób będzie zakryta twarz. Ma twarz być zakryta, więc w taki o to sposób na teren sklepu zostałam wpuszczona

– mówi pani Agata na nagraniu.

Sanepid chwali kobietę

Cyryla Staszewska, rzecznik sanepidu w Poznaniu skomentowała zachowanie pani Agaty dla gazety “Polska The Times”:

Jeśli ta pani chciała, to włożyła majtki. Wytyczne są takie, że muszą być zasłonięte usta oraz nos. A skoro dopuszczalne jest zasłonięcie ich szalikiem, bandaną czy chustą, to chociaż można się śmiać, to mogą być też zasłonięte majtkami. Czym różnią się majtki od np. szalika? Jeśli ktoś chce zakładać majtki do zasłonięcia twarzy, to może, bo faktycznie będzie miał ją zasłoniętą, zgodnie z wytycznymi

Rozbawienia tą sytuacją nie ukrywa jeden z polityków Konfederacji, Jacek Wilk:

No dobra, dziś – dla odmiany – pośmiejemy się z #obłęd2020. Czy ten pojedynczy protest przekształci się w masowe demonstracje?Jest już nawet nazwa akcji: „Chcecie maseczki – ściągam majteczki!”

– śmieje się były poseł.

https://www.facebook.com/100011521531546/videos/1121032794957428/?t=8

Zobacz także:

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Jakiej płci będzie dziecko?

Krzysztof Bosak zostanie ojcem! Tegoroczny kandydat na prezydenta pochwalił się radosną nowiną. Wraz z żoną Kariną spodziewają się swojego pierwszego dziecka.

Policjanci aresztowali… policjantów. Kuriozalna sytuacja w Polsce. Dlaczego do tego doszło?

Policjanci aresztowali policjantów w Juszczynie – informuje małopolska policja. W niedzielę w miejscowości Juszczyn funkcjonariusze suskiej drogówki zatrzymali parę umundurowaną jak policjanci i poruszającą się pojazdem oznakowanym jak radiowóz policyjny.

Półnagi mężczyzna tańczył na ołtarzu w klasztorze w Tyńcu! Jest wideo z zajścia! Co tam się wydarzyło?

Do niecodziennej i skandalicznej sytuacji doszło w Tyńcu, gdzie pewien półnagi mężczyzna tańczył na ołtarzu w klasztorze! Sytuacja miała miejsce w tamtejszym kościele benedyktynów podczas próby muzycznej.