Widal.plKoronawirusZakopane ogniskiem koronawirusa! Drastyczny wzrost zarażeń!

Zakopane ogniskiem koronawirusa! Drastyczny wzrost zarażeń!

Zakopane ogniskiem koronawirusa w Polsce! Popularna turystyczna miejscowość, gdzie dzisiaj przebywa tysiące turystów jest uznana za miejsce o gwałtownym wzroście zachorowań na SARS-CoV-2!

Ogniskiem zarażeń w Zakopanem był pogrzeb znanej góralki – Zofii Karpiel-Bułecki, w której udział brało kilkaset osób. Wśród uczestników pogrzebowej uroczystości były także osoby znane jak Kayah czy Sebastian Karpiel-Bułecka.

Zakopane ogniskiem koronawirusa! Drastyczny wzrost zarażeń!

Pogrzeb Zofii Karpiel-Bułecki odbył się 2 lipca na cmentarzu na Pęksowym Brzyzku. Po kilku dniach wyszło na jaw, że żałobnicy z najbliższej rodziny zmarłej kobiety mają koronawirusa.

Sanepid apeluje do uczestników pogrzebu, którzy mieli kontakt z żałobnikami o zgłoszenie się i zrobienie badań na obecność śmiercionośnego wirusa z Wuhan.

Władze Zakopanego na specjalnej konferencji prasowej potwierdziły, że w całym powiecie tatrzańskim odnotowano 40 przypadków zarażenia koronawirusem. Większość to uczestnicy wspomnianego pogrzebu. Na dodatek, 7 osób jest hospitalizowanych, a 460 przebywa w kwarantannie. Liczby te mogą się jednak zwiększyć, bowiem część uczestników pogrzebu czeka obecnie na wyniki testów na obecność koronawirusa.

Nie wiadomo czy koronawirus roznosi się aktualnie po całym Zakopanem. Władze miasta uspokajają jednak, że sytuacja nie wymknęła się spod kontroli i zaznaczają, że w najpopularniejszym górskim kurorcie wypoczynek ciągle jest bezpieczny.

Co także na WIDAL.PL?

Duży szok w TVN. Gwiazda “Faktów” odchodzi?

Justyna Pochanke wywołała dziś burzę spekulacji, ponieważ niespodziewanie poinformowała swoim współpracowników, że odchodzi z TVN! Dziennikarka od 16 lat prowadzi główne wydanie “Faktów” i nikt się nie spodziewał takiej decyzji. Natomiast pracownikiem tej telewizji była od 2001 roku.

Jaka jest liczba zakażonych koronawirusem na świecie?

Liczna zakażonych koronawirusem przekroczyła już 13 milionów. Z tego ponad 3 miliony stwierdzono w Stanach Zjednoczonych. Cały czas sytuacja rozwija się w Brazylii. Wczoraj w największym południowoamerykańskim kraju stwierdzono ponad 30 tysięcy przypadków jednego dnia.

Rafał Trzaskowski złożył protest wyborczy! Będzie powtórka głosowania?

Co prawda wybory prezydenckie zakończyły się w minioną sobotę, ale nie oznacza to końca batalii między dwoma kontrkandydatami. Rafał Trzaskowski złoży bowiem protest wyborczy! Czy w związku z tym czaka nas powtórka głosowania?