Widal.plKoronawirusZakłady fryzjerskie otwarte od dzisiaj. Co jeszcze wraca do normy?

Zakłady fryzjerskie otwarte od dzisiaj. Co jeszcze wraca do normy?

Zakłady fryzjerskie otwarte będą od dzisiaj. To kolejny krok zmierzający ku powrotowi do normalności. 13 maja na konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego poznaliśmy ten kolejny etap odmrażania gospodarki.

Zaczyna wracać normalność. Od 18 maja wiele dziedzin życia społecznego i gospodarczego ponownie zacznie funkcjonować.

Premier ogłosił wszystko na specjalnej konferencji prasowej

Na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki przyznał, że rozumie znużenie Polaków przedłużającymi się obostrzeniami związanymi z koronawirusem.

Wiem, że ostatnie dni, ostatnie tygodnie, miesiące były dla wielu z nas trudne. Staramy się wspierać przedsiębiorców we wszystkich wysiłkach dążących do pokonania koronawirusa. Jednak ciepłe dni majowe nie pomogły utrzymaniu dyscypliny. Dzisiaj też mamy dobre sygnały z pozostałych obszarów Polski. W wielu województwach liczba zakażeń jest bardzo niewielka, dlatego dzisiaj przedstawiamy 3. etap odmrażania gospodarki i powrotu do normalnego życia społecznego.

POLECAMY: Premier o aferze w Trójce! Czy to zdroworozsądkowe oświadczenie?

Dzisiaj w końcu doczekaliśmy się tego dnia. Będziemy mogli pójść do fryzjera, kosmetyczki czy na trening. Wszystko jednak pod wzmożonym reżimem sanitarnym.

Zakłady fryzjerskie otwarte, ale nie tylko

Jak dokładnie będzie wyglądać rzeczywistość w Polsce od 18 maja?

  • Od 18. maja będą mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie i kosmetyczne w rygorze sanitarnym, o którym mówimy np. umawianie się na konkretne godziny, a nie gromadzenie się w zakładach.
  • Częściowo otwarte zostaną również lokale gastronomiczne, restauracje, bary, kawiarnie, ale też z utrzymaniem tego reżimu. Zachęcono do otwierania ogródków tam, gdzie się da.
  • Zmiany dotkną również edukacji – od poniedziałku umożliwiono prowadzenie zajęć praktycznych w szkołach policealnych. Również szersza możliwość korzystania z otwartych miejsc uprawiania sportu – stadionów, boisk, orlików.
  • Umożliwiono organizowanie prób, ćwiczeń, indywidualnych zajęć uczelni muzycznych i artystycznych. Te zmiany będą obowiązywały od 18 maja.
  • Od 25 maja w klasach 1-3 szkół podstawowych zostanie uruchomiona opieka nad dziećmi w formie zajęć opiekuńczo-wychowawczych. Możliwe będą również konsultacje z nauczycielami maturzystów i uczniów klas 8. Od 1 czerwca umożliwimy to wszystkim uczniom.
  • 18 maja wraca możliwość uprawiania sportu na otwartej infrastrukturze.
  • 25 maja wraca możliwość opieki i prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej.
  • Od 18 maja w salach i halach sportowych z ograniczeniami będą mogły odbywać się zajęcia sportowe.

Cały czas w Polsce obowiązywać będzie reżim sanitarny. Dystansowanie się społeczne, zasłanianie ust i nosa czy też reżim sanitarny w salonach kosmetycznych, fryzjerskich i lokalach gastronomicznych są bardzo ważne dla poprawnego wejścia w kolejny etap znoszenia obostrzeń.

Zobacz także:

Bonus BGC pozazdrościł Popkowi! Też robi MEGA formę?

Wygląda na to, że popularny w środowisku mieszanych sztuk walki Bonus BGC pozazdrościł Popkowi Monsterowi formy fizycznej. Obaj zawodnicy znani są z występów w klatce dla organizacji FAME MMA.

Psy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowity przełom w szybkim rozpoznawaniu zakażonych. Póki co psy z takimi umiejętnościami pracują na lotniku w Helsinkach.