Widal.plKoronawirusZakaz palenia z powodu koronawirusa! Może rozprzestrzeniać COVID-19!

Zakaz palenia z powodu koronawirusa! Może rozprzestrzeniać COVID-19!

Zakaz palenia z powodu koronawirusa! Palenie papierosów w miejscach publicznych jest zabronione w jednym z hiszpańskich regionów. Naukowcy dowiedli bowiem, że “puszczanie dymka” może rozprzestrzeniać COVID-19.

Chodzi o Galicję. W regionie tym wydano całkowity zakaz palenia papierosów na ulicy i w miejscach publicznych. Palić nie można także w restauracjach czy barach. Oczywiście pod warunkiem, że niemożliwe jest zachowanie społecznego dystansu.

Zakaz palenia z powodu koronawirusa! Może rozprzestrzeniać COVID-19!

W Hiszpanii jest jeden z najwyższych wskaźników zarażeń koronawirusem w Europie. W sierpniu notuje się tam ponad 1500 zachorowań dziennie. Łącznie koronawirusa w Hiszpanii miało już prawie 330 tysięcy ludzi.

Lekarze już w czerwcu apelowali o wprowadzenie zakazu palenia papierosów w miejscach publicznych. Ma to związek z tym, że palacze podczas wydychania dymu papierosowego wprowadzają do środowiska krople, które mogą być nośnikiem śmiercionośnego wirusa SARS-CoV-2.

Jest to także metoda walki z uzależnieniem osób od nikotyny. Palenie bowiem powoduje osłabienie układu oddechowego, który w potencjalnej walce z koronawirusem ma najistotniejsze znaczenie. Zakaz palenia papierosów ma spowodować większą refleksję palaczy nad swoim stanem zdrowia.

Podobne rozwiązania co Galicja mają być wprowadzone w innych rejonach Hiszpanii. Rozwiązania takie funkcjonują już na przykład na Wyspach Kanaryjskich.

Co także na WIDAL.PL?

Cud nad Wisłą. Jaki wpływ na losy świata miała Bitwa Warszawska?

Cud nad Wisłą to jedno z najważniejszych zwycięstw historii Polski. Bitwa Warszawska była momentem kulminacyjnym wojny polsko-bolszewickiej.  Starcie zbrojne stoczone było w dniach 13–25 sierpnia 1920 roku pomiędzy Rosją Radziecką i Polską.

Uczestnicy protestu BLM wzywali białych do oddania swoich domów?

Uczestnicy protestu BLM w Seattle nawoływali białych do oddawania swoich domów. Brzmi jak żart? Nic bardziej mylnego. Demonstranci tego oczekują od osób o innym kolorze skóry.

Donald Tusk skomentował podwyżki dla rządzących, uderzył ostro w opozycję?

Donald Tusk skomentował nadchodzące podwyżki dla rządzących. Były premier i przewodniczący Rady Europejskiej zaatakował także opozycję. Zaapelował o “ogarnięcie się”!