Widal.plKoronawirusZagraniczne wakacje jakich nie znamy. To będzie jakaś abstrakcja!

Zagraniczne wakacje jakich nie znamy. To będzie jakaś abstrakcja!

Zagraniczne wakacje jakich nie znamy. Co roku wielu z nas wybiera się na zagraniczne wakacje. Jest to czas na odpoczynek i spędzenie czasu z rodziną. W tym roku będzie zgoła inaczej, a wszystko przez koronawirusa.

Jeszcze niedawno nikt nie wierzył, że w ogóle będziemy w stanie swobodnie przekraczać granice w te wakacje. Choć w naszym kraju wciąż mamy obowiązkową 14 dniową kwarantannę po przekroczeniu granic państwa, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że do wakacji zostanie ona zniesiona.

W prawdzie kraj ten na początku chce przyjmować głównie gości z Azji, ale koło lipca kraj ten powinien być już dostępny również dla gości z Niemiec, Austrii czy Polski.

Zagraniczne wakacje jakich nie znamy

Do sezonu wakacyjnego przygotowuje się już Turcja, czyli kraj gdzie podróżuje najwięcej naszych rodaków. Jeśli jednak nastawiamy się, że spędzimy tam normalne wakacje to możemy się mocno zdziwić.

Plusem takich wakacji będzie na pewno mniejsza ilość osób w hotelach. Jak zapewniają władze Turcji zostanie ona ograniczona o około 40%. Niestety, jest to tylko jeden punkt, który przeważa na korzyść “wakacji” z koronawirusem.

Minusów jest znacznie więcej. Zostaną zamknięte hotelowe spa oraz centra fitness. Najprawdopodobniej nie będzie można korzystać również z hotelowych basenów. Goście będą musieli chodzić w maseczkach (nie wyobrażamy sobie tego przy tureckich upałach – przyp. red.). i stale dezynfekować ręce.

Ponadto czekają nas duże zmiany w all inclusive. Turyści, którzy wybiorą tą formę wakacji będą musieli nastawić się na różne obostrzenia. Obiady będą podawane w specjalnych naczyniach, trzeba będzie używać swoich sztućców oraz wszystkie napoje bedą podawane przez obsługę – zabraknie maszyn z sokami i ekspresów do kawy.

Turcja ze strefami wolnymi od koronawirusa

Jak podaje ministerstwo Turcji kraj ten ma zamiar wprowadzić strefy wolne od koronawirusa. Rząd ma wydawać specjalny certyfikat dla miejsc w których nie stwierdzono przypadków zakażeń.

Personel hotelowy oraz turyści mają mieć nieustannie mierzoną temperaturę, a każdy pokój po zmianie gości ma zostać poddany starannej dezynfekcji.

Czeka nas największa fala bezrobocia od lat?

Polska dość spokojnie przeszła czas pandemii pod względem bezrobocia. Szacuje się jednak, że największa fala zwolnień nastąpi w wakacje.

Jak może się skończyć atak na policjanta?

W tym przypadku skończył się bardzo źle. Policjant nie miał wyjścia i musiał zastrzelić napastnika.