Widal.plPolitykaWyzywał prezydenta w internecie. Gorzko tego pożałował!

Wyzywał prezydenta w internecie. Gorzko tego pożałował!

Wyzywał prezydenta w internecie i myślał, że będzie bezkarny. Policja nie odpuszcza jednak takich sytuacji. Mieszaniec województwa śląskiego liczył na pozorną anonimowość i na jednym z portali społecznościowych umieścił wpis, w którym kilkukrotnie obraził Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Internauta nie przebierał w słowach, publicznie kierował obelgi i wulgarne słowa w stosunku do głowy państwa. Jego wypowiedź nie miała nic wspólnego z kulturalnym wyrażeniem swojej opinii i naruszała obowiązujące przepisy.

Wyzywał prezydenta w sposób obelżywy

Mężczyzna wyzywał prezydenta w sposób ordynarny. Na obraźliwy wpis w sieci trafili śledczy z Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji, którzy o swoich ustaleniach powiadomili policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Śledczy z województwa śląskiego wkrótce zatrzymali 39-latka z powiatu rybnickiego.

Podejrzany był całkowicie zaskoczony. Nie spodziewał się, że jego komentarze mogą skończyć się ukaraniem przez sąd.

Krewkiego internautę czekają kłopoty

Mężczyzna za publiczne obrażanie głowy państwa usłyszał prokuratorski zarzut. Zgodnie z art. 135. § 2. Kodeksu Karnego, „Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Mężczyzna został także objęty policyjnym dozorem. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rybniku.

Policjanci zwalczający cyberprzestępczość nieustannie monitorują zachowania użytkowników w Internecie. Śledczy reagują na wszelkie niebezpieczne oraz niezgodne z prawem działania w sieci. Często ich działania ratują ludzkie życie oraz bronią osób, których prawa łamane są w cyberprzestrzeni. Warto zaznaczyć, że wolność słowa ma swoje granice, a są nimi sytuacje, w których naruszane są m.in. prawa innych osób lub przepisy karne, które bezwzględnie należy przestrzegać.

Zobacz także:

Donald Trump otrzymał kopertę z trucizną. Czy to atak terrorystyczny?

Donald Trump otrzymał kopertę z trucizną. Na granicy amerykańsko-kanadyjskiej została aresztowana kobieta, która jest podejrzana o wysłanie koperty z trucizną do Białego Domu. Taką informację w niedzielę przekazała agencja Associated Press. Powołała się na powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa USA.

Huragan nadciąga nad Europę. Na co musimy się przygotować w najbliższych dniach?

Huragan nadciąga nad Europę. Nie da się ukryć, że coraz mocniej będziemy odczuwać skutki ocieplenia klimatu. Co za tym idzie musimy się przygotować na to, że co jakiś czas będziemy się zmagać z ekstremalnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie “Piątki dla zwierząt”. Jakie jest jego stanowisko?

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie “Piątki dla zwierząt”. W piątek Sejm uchwalił nowelę ustawy o ochronie zwierząt. Ma ona zakazać między innymi hodowli zwierząt na futra a także wprowadzić ograniczenia w kwestii uboju rytualnego.