Widal.plPolitykaWyniki wyborów z 99,97 proc.: Andrzej Duda powiększył przewagę!

Wyniki wyborów z 99,97 proc.: Andrzej Duda powiększył przewagę!

Wyniki wyborów z 99,97 proc. okręgów wyborczych zostało podane przez PKW. Okazuje się, że zgodnie z przewidywaniami ekspertów, urzędujący prezydent powiększył przewagę na swoim rywalem, Rafałem Trzaskowskim.

“Mamy cząstkowe i nieoficjalne wyniki. Andrzej Duda otrzymał 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79 proc.” – przekazał szef PKW, Sylwester Marciniak.

Wyniki wyborów nie zaskakują

Pierwsze nieoficjalne wyniki wyborów podane poprzez exit poll mówiły o mniejszej różnicy. Według nich Andrzej Duda zdobył 50,4% poparcia, natomiast jego rywal 49,6%. Szacowana frekwencja wyborcza wynosiła 68,9%. Tu nie było większej różnicy – podano teraz, że będzie to 68,12%.

Wyniki podane przez PKW są z 99,97 proc. okręgów wyborczych, ponieważ niedoszły dane z wszystkich komisji.

Na godzinę 8 brakuje nam 5 protokołów okręgowych komisji wyborczych zatwierdzonych przez PKW. To Katowice (są w systemie), Nowy Sącz, Olsztyn, Szczecin oraz Warszawa. Wtedy zgodnie z prawem Państwowa Komisja Wyborcza ustali wyniki wyborów prezydenckich.

Ponadto brakuje kilku danych z zagranicy.

To Bruksela, Londyn oraz Manchester. Te komisje nie wiedzą, kiedy uda się je wprowadzić: czy za godzinę, dwie, trzy. My również, dlatego musimy poczekać na te wyniki, ale chcę zaznaczyć: nie wpłyną one już na ostateczny wynik.

W związku z tym, że te głosy nie zaważą już na wyniki wyborów, zdecydowano się ujawnić jak się rozłożyły do tej pory.

Ogłaszam, że wynik 10 394 843 głosów, czyli 51,21 proc., otrzymał Andrzej Duda. Wynik 9 901 371 głosów, czyli 48,79 proc., otrzymał Rafał Trzaskowski

– wyjawił przewodniczący PKW.

Zobacz także:

Czy to prawda, że pobito na śmierć kierowcę autobusu za zwrócenie uwagi na brak maseczek?

Brak maseczki w autobusie i innych środkach transportu publicznego ciągle jest powszechnie zauważany. Choć w dobie pandemii koronawirusa nadal trwają zalecenia noszenia maseczki zabezpieczającej nos i usta, to społeczeństwo sobie ten nakaz bagatelizuje. A jeśli ktoś, zwróci na to uwagę, to może spotkać się z tragicznymi wydarzeniami.

Wybory prezydenckie: ogromne kolejki przed lokalami! Będzie rekordowa frekwencja?

Dzisiaj odbywają się wybory prezydenckie. II tura wyborów z dwójki kandydatów – Andrzeja Dudy lub Rafała Trzaskowskiego od tygodni wzbudza zainteresowanie Polaków. Zainteresowanie to pokazujemy przy lokalach wyborczych!