Widal.plSpołeczeństwoWyniki matur 2020. Jak poszło tegorocznym maturzystom w erze koronawirusa?

Wyniki matur 2020. Jak poszło tegorocznym maturzystom w erze koronawirusa?

Wyniki matur 2020. Czas matur dla nikogo nie jest łatwy. W tym roku szczególnym utrudnieniem okazała się niespodziewana pandemia koronawirusa. Mimo zmienionego terminu matur oraz problemów związanych z podejrzeniem przecieków. Dzisiaj natomiast pojawiły się wyniki.

Jak w tym roku poszło absolwentom? Czy na wyniki matur ma wpływ obecną sytuacja?

Wyniki matur 2020

Wyniki matur 2020 nie są najlepsze. Niestety w tym roku aż 26% uczniów pochodzących do egzaminu dojrzałości nie zdało. Jest to niestety zdecydowanie więcej niż w latach wcześniejszych. Ostatni raz gdy tak dużo osób nie zdało egzaminu dojrzałości miał miejsce w 2015 roku.

Pandemia koronawirusa z pewnością nie mogła tegorocznym maturzystom. Mimo przymusowym zmianom terminu matur, absolwenci w końcu i mieli możliwość aby sprawdzić swoją wiedzę. Dzisiaj 11 sierpnia, pojawiły się wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości.

Co poszło najgorzej? Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że tak jak w każdym roku najsłabiej wypadła matura z matematyki. Na tym egzaminie poległo aż 21% uczniów. Języka polskiego i angielskiego, który odwielu lat cieszy się największą popularnością nie zdało 8% abiturientów. Możliwość poprawki mają uczniowie, którzy nie zdali tylko jedno przedmiotu i takich osób jest 12,5%.

Porównanie z latami poprzednimi

W zeszłym roku osób, którym nie udało się zdać matury było zdecydowanie mniej. W 2019 roku nie zdało zaledwie 19,5% osób. Niestety także na matematyce poległo wtedy najwięcej osób bo aż 13,9% absolwentów. Z językiem polskim i angielskim nie poradziło sobie wtedy odpowiednio 5,1 i 6,2% uczniów.

Natomiast w roku 2018 nie zdało łącznie 20,3%. Jednak już w roku 2017 matury poszły znacznie lepiej. W tym roku tylko 15,5% nie zdało a co za tym idzie aż 84,5% uczniów uzyskało wynik pozytywny z egzaminu dojrzałości. Równie dobry był rok 2016 gdzie matury nie zdało zaledwie 15% abiturientów.

Zdecydowanie gorszy był wspomniany już rok 2015. Wtedy to egzaminu dojrzałości nie zdało aż 26% osób – czyli tyle samo co w tym roku. Wówczas jednocześnie była zdawana stara i nowa matura. Ta pierwsza nie była łaskawa dla 36%a tą drugą 20 % uczniów.

Zobacz także na WIDAL.pl

Bałtyk- plaga sinic! Zamknięte kilkanaście kąpielisk?

Bałtyk- plaga sinic! Urlop nad polskim morzem nie należy do najłatwiejszych. W tym roku także nie jest inaczej. Z powodu panującej pandemii wielu polaków zdecydowało się spędzić wakacje właśnie nad Bałtykiem.

Polak uratował troje dzieci na holenderskim kąpielisku. Sam jednak zginął. Jak doszło do tragedii?

Polak uratował troje dzieci na holenderskim kąpielisku w Julianadorp. Kąpielisko nie było strzeżone. Młody mężczyzna niestety sam zginął podczas akcji ratowniczej.

Andrzej Duda miał wypadek nad polskim morzem! Co się wydarzyło?

Andrzej Duda miał wypadek nad polskim morzem. Prezydent tak jak wielu obywateli zdecydował się spędzić swój urlop w kraju. Jednak niespodziewanie podczas spędzania swojego wolnego czasu nad Bałtykiem doszło do wypadku.