Widal.plKoronawirusCzy Brazylijczycy okażą się zbawcami?! Ich lek ma niesamowitą skuteczność

Czy Brazylijczycy okażą się zbawcami?! Ich lek ma niesamowitą skuteczność

Ostatnio pisaliśmy, że Brazylijscy naukowcy opracowali lek na koronawirusa, tak poinformował minister nauki i technologii Brazylii Marcos Pontes. Skuteczność preparatu ma być niemal stuprocentowa, a testy mają ruszyć w okolicach maja.

Najprawdopodobniej podczas badań in vitro nowy środek wykazał aż 94% skuteczność w walce z koronawirusem. Taką informację światu przekazał szef brazylijskiego resortu nauki i technologii. Cytowany przez Euronews podał również, że istnieje niewiele skutków ubocznych.

Lek na koronawirusa. Brazylijczycy zbawcami?

Z kolei stacja TV Records pozwoliła sobie zacytować przedstawiciela administracji prezydenta Jaira Bolsonaro, który oznajmił, że za niedługo ruszą pierwsze poważne testy nowego środka farmakologicznego na osobach chorych na COVID-19.

Badania nowego leku będą prowadzone w siedmiu szpitalach naszego kraju na łącznej grupie zainfekowanych osób. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego wyścigu

– powiedział francuski minister Pontes.

Można domniemać, że lek może składać się z bardzo łatwo dostępnych na rynku substancji. Zapowiedziano, że testy mają trwać co najmniej cztery tygodnie.

Czy to wielki przełom w leczeniu chorych? Czy to ogromny krok w celu pokonania pandemii? Odpowiedzi na te pytania poznamy w najbliższym czasie.

Ta wypowiedź sugeruje, że składnikami leku mogą być stosunkowo łatwo dostępne na rynku substancje.

Minister zapowiedział, że pierwsze testy nad nowym lekiem mogłyby ruszyć już w połowie maja. Mają trwać co najmniej cztery tygodnie.