Widal.plŚwiatWybuch w Bejrucie. Wiadomo co wywołało eksplozję!

Wybuch w Bejrucie. Wiadomo co wywołało eksplozję!

Wybuch w Bejrucie to ostatnio najgorętszy temat w światowych mediach. W stolicy Libanu doszło do eksplozji, która wprost zmiotła z powierzchni ziemi port i okoliczne budynku. W katastrofie zginęło 145 ludzi (taka jest na ten moment potwierdzona liczba ofiar). Teraz dowiedzieliśmy się, co spowodowało tę tragedię.

Eksplozja miała miejsce w miniony wtorek. Po pierwszym wybuchu nastąpił pożar, który w efekcie spowodował drugą, potężną eksplozję w portowym budynku.

https://twitter.com/Ian56789/status/1291117659166310401

Wybuch w Bejrucie. Wiadomo co wywołało eksplozję!

Teraz dowiedzieliśmy się szczegółów, które potwierdzają przyczynę tragedii. Okazuje się, że przyczyną katastrofy były zaniedbania władz portu oraz miejscowych polityków.

Chodzi o składowanie w jednym z magazynów azotanów amonu. Niebezpieczna substancja była tam przechowywana w oszałamiającej ilości – trzech tysięcy ton. Od lat nie została ona stamtąd usunięta przez miejscowe władze. Natomiast w ten feralny wtorek, w magazynie, w którym przechowywano niebezpieczną substancję wykonywano prace spawalnicze, które w efekcie doprowadziły do powstania ognia.

Zaskakujące są jednak okoliczności umieszczenia azotanów amonu w tym konkretnym magazynie. Otóż, według tamtejszych mediów, ładunek ten trafił do portu przypadkiem. Płynął na statku, który sześć lat temu podróżował do Mozambiku, ale ze względu na awarię, musiał zacumować w Bejrucie.

Natomiast po odkryciu ładunku na statku, władze Libanu nie pozwoliły załodze na dalszą podróż. Ci uciekli z Bejrutu, a niebezpieczny ładunek umieszczono w magazynie, w którym po sześciu latach od tamtej sytuacji doszło do ogromnej tragedii.

Co także na WIDAL.PL?

Tajemnica śmierci Andrzeja Leppera wychodzi na jaw po 9 latach

Tajemnica śmierci Andrzeja Leppera przez prawie 10 lat nie została wyjaśniona. Jednak jak twierdzi współpracownik polityka, było to morderstwo na zlecenie, a samobójstwo zostało tylko upozorowano.

Dzieci wracają do szkoły od września. Jak to ma wyglądać?

Dzieci wracają do szkoły od września. Takie działania zapowiedział Dariusz Piontkowski. Jednak aby mogło dojść dojść przywrócenia stacjonarnego trybu nauczania. przedstawiciele MEN i GIS przygotowali szereg szczegółowych wytycznych dla uczniów, nauczycieli i dyrektorów placówek.

Obowiązkowe maseczki w każdym sklepie. Osoby bez masek nie będą obsługiwane?

Obowiązkowe maseczki w każdym sklepie. Do takiego nakazu dążą przedstawiciele branży handlowej. Handlowcy codziennie spotykają się z klientami, którzy nie respektują nakazu zakrywania ust i nosa podczas robienia zakupów.