Widal.plSpołeczeństwoWybuch metanu w kopalni! Trwa akcja ratunkowa!

Wybuch metanu w kopalni! Trwa akcja ratunkowa!

Wybuch metanu w kopalni Budryk! Właśnie trwa akcja ratunkowa. Pojawiają się także pogłoski o ofiarach.

Do wybuchu doszło w kopalni Budryk, która znajduje się w Ornontowicach w województwie śląskim. Według informacji, które docierają do nas bezpośrednio z miejsca wybuchu wynika, że na miejsce wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wybuch metanu w kopalni! Trwa akcja ratunkowa!

Wybuch metanu miał miejsce 1200 metrów pod ziemią. W trakcie pracy było wielu górników, a trójka z nich na pewno doznała sporych poparzeń. Na ten moment wstrzymano wydobycie z pobliskiej ściany, bowiem trwa akcja ratunkowa.

Na razie nie znamy bezpośrednich przyczyn zapalenia metanu i eksplozji. Te będą podawane w trakcie badania sprawy. Na ten moment na terenie kopalni Budryk trwa akcja ratunkowa, a osoby, które doznały największych obrażeń są transportowane śmigłowcem do pobliskiego szpitala.

Dokładniejsze informacje w sprawie tego wybuchu będziemy mogli podać za jakiś czas. Oby nie przybyło ofiar wśród górników…

Co także na WIDAL.PL?

Kancelaria Prezydenta skrywa tajemnicę. Enigma wychodzi na jaw?

Kancelaria Prezydenta skrywa tajemnicę. Zmaga się z falą pytań odnośnie ułaskawień. Odmawia ona odpowiedzi na niewygodne pytania, powołując się na “ochronę prywatności”. Enigma ułaskawień wychodzi na światło dzienne.

Od dzisiaj obowiązuje nowy podatek! Dotknie niemal wszystkich?

Od dzisiaj, czyli od 1 lipca 2020 roku obowiązuje w Polsce nowy podatek. W przeszłości temat jego wprowadzenia wywołał sporo kontrowersji, ale w związku z pandemią koronawirusa, nieco on ucichł. O co dokładnie chodzi? Sprawa dotyczy podatku cukrowego, który od dzisiaj zaczyna obowiązywać w Polsce. Ucierpią przede wszystkim smakosze słodzonych napojów, których podatek cukrowy będzie obowiązywał.

Cios poniżej pasa! Andrzej Duda oskarżony o wspieranie pedofilii?

Andrzej Duda oskarżony o wspieranie pedofilii. Od rana prezydent jest oskarżany o ułaskawienie pedofila. Zmasowany atak przeprowadzają na niego internauci oraz media głównego nurtu. Prawda jednak może zaskoczyć.