Widal.plPolitykaWybory prezydenckie 2020. Wiemy kto bardziej się mobilizuje – miasta czy wsie!

Wybory prezydenckie 2020. Wiemy kto bardziej się mobilizuje – miasta czy wsie!

Wybory prezydenckie 2020, a zwłaszcza druga tura wyborów pokazują, który elektorat mobilizuje się bardziej – miasta czy wsie. Są dane Państwowej Komisji Wyborczej, która potwierdziła znaczący wzrost frekwencyjny w jednej z tych grup wyborców.

II tura wyborów prezydenckich potrwa do godziny 21:00. Polacy wybierają na pięcioletnią kadencję prezydenta RP, którym zostanie albo Andrzej Duda albo Rafał Trzaskowski.

Wybory prezydenckie 2020. Wiemy kto bardziej się mobilizuje – miasta czy wsie!

Nie jest tajemnicą to, że Andrzej Duda ma wyraźną przewagę nad swoim przeciwnikiem wśród wyborców mniejszych miejscowości i wsi. Rafał Trzaskowski natomiast jest faworytem w głosowaniu rodaków w największych miastach w kraju.

Według danych PKW z godziny 12:00, bardziej zmobilizował się do głosowania elektorat ze wsi. Tam do południa zagłosowało już 23,32 procent uprawnionych do głosowania. To w porównaniu z pierwszą turą prawie dwuprocentowy głos. Dwa tygodnie temu o tej porze na wybory prezydenckie udało się 21,91 procenta mieszkańców wsi.

Sytuacja w miastach jest podobna do tej, jaka miała miejsce dwa tygodnie temu. W I turze wyborów prezydenckich do godziny 12:00 głosowało 25,53 procent uprawnionych, natomiast dzisiaj do południa swój głos oddało już 25,69 procent wyborców.

Czy to pokazuje w jakim kierunku zmierza wynik dzisiejszych wyborów prezydenckich?

Co także na WIDAL.PL?

Czy to prawda, że pobito na śmierć kierowcę autobusu za zwrócenie uwagi na brak maseczek?

Brak maseczki w autobusie i innych środkach transportu publicznego ciągle jest powszechnie zauważany. Choć w dobie pandemii koronawirusa nadal trwają zalecenia noszenia maseczki zabezpieczającej nos i usta, to społeczeństwo sobie ten nakaz bagatelizuje. A jeśli ktoś, zwróci na to uwagę, to może spotkać się z tragicznymi wydarzeniami.

Wybory prezydenckie: ogromne kolejki przed lokalami! Będzie rekordowa frekwencja?

Dzisiaj odbywają się wybory prezydenckie. II tura wyborów z dwójki kandydatów – Andrzeja Dudy lub Rafała Trzaskowskiego od tygodni wzbudza zainteresowanie Polaków. Zainteresowanie to pokazujemy przy lokalach wyborczych!