Widal.plSpołeczeństwoWszystkich Świętych a koronawirus. Jakie obostrzenia wprowadzi rząd?

Wszystkich Świętych a koronawirus. Jakie obostrzenia wprowadzi rząd?

Wszystkich Świętych a koronawirus to kolejne wielkie wyzwanie, z którym musimy się zmierzyć. W związku z tym podczas pandemii konieczne jest wprowadzenie obostrzeń oraz nakazów, które będą obowiązywać podczas 1 listopada.

Jak się jednak okazuje obostrzenia, które zostaną wprowadzone na tegoroczne Święto Zmarłych mogą znacznie utrudnić odwiedzanie grobów naszych bliskich. Na co musimy się przygotować?

Wszystkich Świętych a koronawirus

Wszystkich Świętych a koronawirus. Niestety liczba osób chorych na koronawirusa w Polsce rośnie z dnia na dzień. W związku z tą sytuacją niezbędne wydaje się wprowadzenie obostrzeń na nadchodzący dzień Wszystkich Świętych. Wynikać ma to przede wszystkim ze względu na to aby uniknąć fali zachorowań.

1 listopada jest dniem, kiedy wszyscy przemieszczają się po kraju oraz spotykają się z rodziną. Jednak w obecnej sytuacji pandemicznej takie zachowanie może okazać się szczególnie niebezpieczne oraz spowodować więcej szkód niż korzyści.

Jakie będą obostrzenia?

Jakie więc czekają nas obostrzenia oraz zasady funkcjonowania? Waldemar Kraska wiceminister zdrowi podczas rozmowy na antenie Polskiego Radia powiedział jak ma wyglądać czekając nas święto Wszystkich Świętych.

Rzeczywiście za miesiąc będzie 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych, kiedy Polacy gremialnie przemieszczają się po całym kraju, odwiedzają groby swoich najbliższych. Być może trzeba będzie ten ruch przemieszczania ograniczyć, ale to jeszcze jest przed dnami. Musimy to na bieżąco analizować, w jaki sposób do tej kwestii podejść.

Waldemar Kraska poinformował także, że w tej chwili trwają rozmowy na temat regulacji, które powinny zostać wprowadzone w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Warto pamiętać, że dodatkowe obostrzenia obowiązują w 51 powiatach (17 z nich znajduje się w strefie czerwonej, a 34 w żółtej).

Zobacz także na Widal.pl

Zginął polski himalaista! Wspinał się na górę w Karakorum?

Zginął polski himalaista, który wspinał się na górę Dih Sar w paśmie górskim Karakorum na granicy Pakistanu, Indii i Chin. O tragedii poinformował w mediach społecznościowych profil Polski Himalaizm Zimowy 20-16-2020 im. Artura Hajzera.

Nowy podatek… od deszczu. Zapłacą go właściciele domów i mieszkań. Ile będzie wynosić?

Nowy podatek od deszczu. To pomysł rządu na walkę z suszą. Obecne lato było bardzo obfite pod względem deszczu dlatego też obywatele obawiają się wysokości tego podatku.

Donald Trump w szpitalu! Koronawirus spowodował problemy z oddychaniem?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump w szpitalu! Najważniejszy człowiek w USA kilka dni temu zaraził się koronawirusem. Teraz najprawdopodobniej daje się on mu we znaki.