Widal.plKoronawirusW Polsce będzie powtórka z Włoch? Wirusolog alarmuje!

W Polsce będzie powtórka z Włoch? Wirusolog alarmuje!

Wirusolog alarmuje Polaków, ponieważ zupełnie przestaliśmy się obawiać pandemii koronawirusa.

– Boję się, że musi wydarzyć się tragedia, żebyśmy się obudzili i zobaczyli, co robimy źle. Bardzo bym nie chciał, żeby sprawdziło się przysłowie mądry Polak po szkodzie, bo ta szkoda będzie ogromna i długotrwała – powiedział w wywiadzie dla Onetu prof. Miłosz Parczewski, wirusolog.

Wirusolog alarmuje

Wirusolog alarmuje, ponieważ nasi rodacy ostatnio twierdzą nawet, że koronawirus to wymysł rządzących. Nie jest więc dziwne, że teraz tak dużo jest nowych zakażeń COVID-19. Prof. Miłosz Parczewski odpowiedział na pytanie, co głównie robimy źle.

Bliskość, czyli brak dystansu, ale także imprezy. Może nie masowe, ale jednak rodzinne, które generują kilkadziesiąt osób i brak możliwości dystansu. W Polsce otwarto część dyskotek i to także są miejsca dużej bliskości. Naszym grzechem jest też brak badań osób, które wracają do Polski. Nie mówię, że takie osoby zasiewają dużą liczbę zakażeń, ale uważam, że osoby wjeżdżające do kraju powinny zostać przetestowane właściwie jeszcze na granicy.

– podkreśla specjalista.

Dzisiaj padł rekord zakażeń

Dzisiejszy raport z 7 sierpnia odnośnie koronawirusa w Polsce był największy pod względem ilości zakażeń i ofiar śmiertelnych. Łączny bilans dnia wynosi 809 nowych przypadków i 13 zgonów. Pełny raport można przeczytać poniżej:

Mamy 809 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (259), małopolskiego (144), mazowieckiego (104), łódzkiego (46), wielkopolskiego (46), pomorskiego (41), podkarpackiego (35), opolskiego (26), dolnośląskiego (22), lubuskiego (21), warmińsko-mazurskiego (17), lubelskiego (14), zachodniopomorskiego (14), świętokrzyskiego (11), kujawsko-pomorskiego (8) i podlaskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Poznań, 80-M Tychy, 77-M Gliwice, 56-M Zduńska Wola, 71-K Łódź, 86-K Warszawa, 85-M Wrocław, 84-M, 92-M, 90-K Kraków, 78-K Białystok, 64-K Łańcut, 73-M Kędzierzyn-Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 50 324/1 787 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Zobacz także:

Tajemnica śmierci Andrzeja Leppera wychodzi na jaw po 9 latach?

Tajemnica śmierci Andrzeja Leppera przez prawie 10 lat nie została wyjaśniona. Jednak jak twierdzi współpracownik polityka, było to morderstwo na zlecenie, a samobójstwo zostało tylko upozorowano.

Dzieci wracają do szkoły od września. Jak to ma wyglądać?

Dzieci wracają do szkoły od września. Takie działania zapowiedział Dariusz Piontkowski. Jednak aby mogło dojść dojść przywrócenia stacjonarnego trybu nauczania. przedstawiciele MEN i GIS przygotowali szereg szczegółowych wytycznych dla uczniów, nauczycieli i dyrektorów placówek.

Obowiązkowe maseczki w każdym sklepie. Osoby bez masek nie będą obsługiwane?

Obowiązkowe maseczki w każdym sklepie. Do takiego nakazu dążą przedstawiciele branży handlowej. Handlowcy codziennie spotykają się z klientami, którzy nie respektują nakazu zakrywania ust i nosa podczas robienia zakupów.