Widal.plSpołeczeństwoWiemy kiedy wyniki matur! Jak będzie można je sprawdzić?

Wiemy kiedy wyniki matur! Jak będzie można je sprawdzić?

Wiemy kiedy znane będą wyniki matur! Tegoroczni maturzyści to wyjątkowy rocznik. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa w tym roku “egzamin dojrzałości” odbywał się w wyjątkowych sanitarnych warunkach.

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała datę ogłoszenia wyników matur. Zdający egzaminy w sesji głównej i dodatkowej będą mogli sprawdzić wyniki swoich testów w tym samym czasie.

Wiemy kiedy wyniki matur! Jak będzie można je sprawdzić?

Dokładnie 11 sierpnia. To tego dnia maturzyści będą już wiedzieć czy i jak poszła im matura 2020. Wyniki będzie można sprawdzić w internecie. Dane do logowania uczniowie dostaną przez szkołę, do której uczęszczają.

Tegoroczna matura pierwotnie miała odbyć się w maju, ale z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, została przesunięta. Egzaminy w sesji głównej trwały od 8 do 29 czerwca.

Do zdania egzaminu maturalnego z danego przedmiotu, zdający muszą uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu dodatkowego nie wpływa na uzyskanie świadectwa maturalnego, służy tylko przy rekrutacji na studia.

Tegoroczny maturzysta obowiązkowo pisał egzaminy maturalne z trzech przedmiotów: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki. Są one obowiązkowe na poziomie podstawowym. Musiał też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z tzw. przedmiotów do wyboru, maksymalnie do sześciu.

Co także na WIDAL.PL?

Polacy nie lubią nagości. Nie chcą oglądać kobiet opalających się toples na plaży. Dlaczego?

Polacy nie lubią nagości? Mimo, że świat się zmienia i wydawać by się mogło, że Polacy są coraz bardziej tolerancyjni. Jednak stosunek do kobiet, które opalają się całkowicie nago w miejscach publicznych się nie zmienia. Zdecydowana większość z nas nie jest jednak zachwycona kiedy podczas spędzania czasu na plaży ogląda całkowicie nagie kobiety.

Ceny nad Bałtykiem powalają. Turyści są w szoku. Czy naprawdę jest tak źle?

Ceny nad Bałtykiem powalają. W tym roku wielu Polaków zdecydowało się na spędzenie swojego urlopu w kraju. Polskie morze jest zdecydowanie najpopularniejszym kierunkiem wybieranym przez naszych rodaków.