Widal.plSpołeczeństwoWęgry zamykają granice przed niektórymi krajami! Czy Polacy wjadą bez przeszkód?

Węgry zamykają granice przed niektórymi krajami! Czy Polacy wjadą bez przeszkód?

Węgry zamykają granice przed niektórymi krajami! Jest to efekt walki z koronawirusem i postępującą liczbą zachorowań. Nie wszyscy jednak będą mieli zakaz wjazdu na teren tego kraju.

Co w takim razie z Polakami?

Węgierski rząd podjął decyzję o zaostrzeniu przepisów dotyczących wpuszczania na teren ich kraju obcokrajowców. Węgry podzieliły kraje na trzy kategorie. W którym wylądowała Polska?

Węgry zamykają granice przed niektórymi krajami! Czy Polacy wjadą bez przeszkód?

Na Węgrzech oznaczono kraje następującymi kolorami: czerwonym, żółtym i zielonym. Każdy z nich wskazuje stopień niebezpieczeństwa przywiezienia koronawirusa.

Czerwonym oznaczono obywateli, którzy mają zakaz wjazdu na teren tego kraju. Są to obcokrajowcy przyjeżdżający z: Albanii, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Kosowa, Macedonii Północnej, Mołdawii, Czarnogóry i Ukrainy. Do grupy tej należy też większość krajów Azji, Afryki, Ameryki Południowej oraz Australii i Oceanii.

Kolorem żółtym oznaczono następujące kraje: Bułgaria, Portugalia, Rumunia, Szwecja, Wielka Brytania, Norwegia, Rosja, Serbia, Japonia, Chiny i USA. Obywatele przybywający z tych krajów, będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę. Wyjątkiem jest posiadanie dokumentu potwierdzającego dwa negatywne testy na koronawirusa z ostatnich 5 dni, wykonane z przerwą 48 godzin.

Na zielono oznaczono wszystkie pozostałe kraje, których obywatele mogą bez przeszkód wjechać na teren Węgier. W tej grupie znajduje się Polska.

Co także na WIDAL.PL?

Czy to prawda, że pobito na śmierć kierowcę autobusu za zwrócenie uwagi na brak maseczek?

Brak maseczki w autobusie i innych środkach transportu publicznego ciągle jest powszechnie zauważany. Choć w dobie pandemii koronawirusa nadal trwają zalecenia noszenia maseczki zabezpieczającej nos i usta, to społeczeństwo sobie ten nakaz bagatelizuje. A jeśli ktoś, zwróci na to uwagę, to może spotkać się z tragicznymi wydarzeniami.

Wybory prezydenckie: ogromne kolejki przed lokalami! Będzie rekordowa frekwencja?

Dzisiaj odbywają się wybory prezydenckie. II tura wyborów z dwójki kandydatów – Andrzeja Dudy lub Rafała Trzaskowskiego od tygodni wzbudza zainteresowanie Polaków. Zainteresowanie to pokazujemy przy lokalach wyborczych!