Widal.plKoronawirusWakacje w Chorwacji 2020. Jak wygląda pandemia koronawirusa w tym kraju

Wakacje w Chorwacji 2020. Jak wygląda pandemia koronawirusa w tym kraju

Wakacje w Chorwacji 2020. Wielu Polaków zadaje sobie pytanie czy można wyjechać na urlop do tego pięknego kraju w obliczu panującej ogólnoświatowej pandemii koronawirusa.

Już od dawna Chorwacja jest jednym z głównych celów turystycznych Polaków. W porównaniu do naszego morza, nad Adriatykiem jest piękna pogoda, a i ceny niewiele odbiegają od tych znad Bałtyku.

Wakacje w Chorwacji 2020

Wakacje w Chorwacji 2020 są możliwe dla Polaków. Na dzień dzisiejszy w Chorwacji potwierdzono 2317 przypadków zachorowań, z czego 107 osób zmarło. To plasuje ten kraj na dopiero na 98. miejscu na świecie pod względem zakażonych oraz 78. miejscu, jeśli chodzi o ofiary śmiertelne.

Od 28.05 obywatele RP podczas przekraczania granicy państwowej Republiki Chorwacji nie muszą dokumentować celu swojego przyjazdu.

Przekraczający granicę mają obowiązek przekazania służbie granicznej swoich danych kontaktowych (miejsce pobytu, nr telefonu komórkowego, e-mail), które będą mogły zostać wykorzystane wyłącznie w celach epidemiologicznych.

W celu przyspieszenia i uproszczenia odprawy granicznej, służby graniczne sugerują zarejestrowanie się na stronie. W chwili obecnej formularz rejestracyjny jest dostępny w języku chorwackim i angielskim, a za kilka dni będzie również możliwość rejestracji w języku polskim.

Osoby, które dokonają rejestracji wjazdu online, unikną konieczności zatrzymania się na przejściu granicznym w celu przekazania ww. danych.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie przestrzega przed wyjazdem do Chorwacji

Kradzieże i napady rabunkowe w miejscach publicznych zdarzają się rzadko. Należy jednak unikać pozostawiania dokumentów i rzeczy wartościowych na kempingach i w pokojach hotelowych oraz kwaterach prywatnych

W rejonach graniczących z Serbią, Czarnogórą oraz Bośnią i Hercegowiną oraz w wysokich partiach gór pozostało wiele nierozbrojonych min i niewypałów. Obszary te są oznaczone tablicami informacyjnymi. Podczas wędrówek w lasach i górach Chorwacji wskazane jest poruszanie się wyznaczonymi szlakami.

Z ostrożnością należy traktować oferty udziału w imprezach sportowych wysokiego ryzyka (canyoning, rafting itp.). Prawo chorwackie nie wymaga od osób prowadzących takie przedsięwzięcia żadnych dokumentów potwierdzających kwalifikacje do organizacji tego typu imprez.

Zobacz także:

Wpadka Trzaskowskiego. Nie pamięta za czym głosował?

Wpadka Trzaskowskiego obiegła media w Polsce. Prezydent Warszawy był w piątek w Bydgoszczy. Złożył tam deklarację ws. wieku emerytalnego. – Uczymy się, słuchamy Polek i Polaków i dzisiaj te decyzje, kto i jak długo chce pracować musimy pozostawić w rękach obywateli – oświadczył.

Łukasz Szumowski zapowiada powrót maseczek?

Minister zdrowia udzielił wywiadu, w którym zdradza, że bardzo możliwy jest powrót obowiązek noszenia maseczek. Obecnie trzeba je nosić jedynie w sklepach czy w miejscach mocno zaludnionych.

Sfilmowała upadek z 7 piętra pokojówki! Dramatyczne wideo z wypadku!

Pewna kobieta sfilmowała upadek z 7 piętra pokojówki. Kobieta, która pracowała u swojej chlebodawczyni nie mogła liczyć na żadną pomoc, mimo tego, że jej “szefowa” stała obok!