Widal.plKoronawirusW USA ponad 5 milionów zakażeń. Sytuacja jest dramatyczna

W USA ponad 5 milionów zakażeń. Sytuacja jest dramatyczna

W USA pond 5 milionów zakażeń. Koronawirus w USA nie zwalnia. W dodatku na COVID-19 zmarło ponad 162 tysięcy ludzi.

Najgorsza sytuacja nadal jest w Stanach Zjednoczonych. W tym kraju odnotowano do tej pory najwięcej przypadków. Liczy z USA robią duże wrażenie, potwierdzono 5 milionów 32 tysiące zakażonych. Liczba ofiar zmarłych jest już kilkukrotnie większa niż ilość zmarłych podczas wojny w Wietnamie.

W USA ponad 5 milionów zakażonych

W USA ponad 5 milionów zakażonych koronawirusem. Jest to ponad 1/4 ogólnej liczby zachorowań na świecie. Liczba zakażonych od początku rosła w zastraszającym tempie. Stany Zjednoczone są szczególnie podatne na tego typu epidemie, ponieważ występuje tam bardzo duże zaludnienie. Poszczególni gubernatorzy stanów wprowadzili restrykcyjne zasady izolacji, z którymi nie zgadzał się Donald Trump. Prezydent USA wprost apelował do protestów przeciw kwarantannie. Jego zachowanie według specjalistów mogło doprowadzić do tragedii i spowodować wzrost skali zachorowań w kraju.

Prezydent Donald Trump uważa, że nie było sensu izolować całego kraju i trzeba było bardziej pobudzać amerykańską gospodarkę. W USA w ostatnich tygodniach doszło ponad 50 milionów bezrobotnych. Wiele firm upadło i zwalnia swoich pracowników. Koronawirus w USA szerzy spustoszenie nie tylko w zdrowiu fizycznym, ale i psychicznym obywateli. Wzrosła liczba samobójstw w całym kraju.

W dodatku doszły do tego zamieszki, które wywołały środowiska murzyńskie. Kryzys w kraju jest coraz mocniejszy. A w tle są wybory prezydenckie, w których Trump zmierzy się z byłym wiceprezydentem Joe Bidenem.

Drugim najbardziej zaatakowanym krajem jest Brazylia

Koronawirus w Brazylii bije rekordy przy reszcie świata. Od dawna ten południowoamerykański kraj zajmuje 2. miejsce pod względem zakażeń, jak i ofiar.

Do tej pory Brazylia zgłosiła blisko 100 tysięcy zgonów z powodu wirusa, a łączna liczba potwierdzonych przypadków w tym kraju przekroczyła ponad 2 miliony 900 tysięcy. Eksperci uważają, że z powodu niewystarczających testów rzeczywista liczba przypadków i zgonów może być znacznie wyższa.

Zobacz także:

Obowiązkowe maseczki w każdym sklepie. Osoby bez masek nie będą obsługiwane?

Obowiązkowe maseczki w każdym sklepie. Do takiego nakazu dążą przedstawiciele branży handlowej. Handlowcy codziennie spotykają się z klientami, którzy nie respektują nakazu zakrywania ust i nosa podczas robienia zakupów.

Tajemnica śmierci Andrzeja Leppera wychodzi na jaw po 9 latach?

Tajemnica śmierci Andrzeja Leppera przez prawie 10 lat nie została wyjaśniona. Jednak jak twierdzi współpracownik polityka, było to morderstwo na zlecenie, a samobójstwo zostało tylko upozorowano.

Dzieci wracają do szkoły od września. Jak to ma wyglądać?

Dzieci wracają do szkoły od września. Takie działania zapowiedział Dariusz Piontkowski. Jednak aby mogło dojść dojść przywrócenia stacjonarnego trybu nauczania. przedstawiciele MEN i GIS przygotowali szereg szczegółowych wytycznych dla uczniów, nauczycieli i dyrektorów placówek.