Widal.plKoronawirusW USA liczba ofiar powyżej 50 tysięcy, zakażonych blisko milion

W USA liczba ofiar powyżej 50 tysięcy, zakażonych blisko milion

Stany Zjednoczone to najbardziej cierpiący kraj z powodu szalejącej na świecie pandemii koronawirusa. Sytuacja w kraju wciąż jest bardzo poważna. Obecnie liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już 50 tysięcy i wciąż rośnie.

Prezydent Donald Trump uważa, że nie ma już sensu izolować dalej całego kraju i trzeba pobudzić amerykańską gospodarkę. Na dzień wczorajszy w USA w ostatnich tygodniach doszło ponad 20 milionów bezrobotnych. Wiele firm upadło i zwalnia swoich pracowników.

Stany Zjednoczone w obliczu katastrofy

Obecnie w USA stwierdzono 50 tysięcy 234 przypadki śmiertelne spowodowane chorobą COVID-19. Natomiast zakażonych potwierdzono do tej pory 886 tysięcy 709 osób. Liczby te robią ogromne wrażenie w porównaniu do reszty świata. Zgony w USA stanowią ponad 1/4 ogólnych statystyk śmierci na świecie, ponieważ tych potwierdzono do tej pory łącznie 191 tysięcy 152. Natomiast liczba zakażonych stanowi ponad 1/3 wszystkich chorych na świecie.

Stany Zjednoczone są szczególnie podatne na tego typu epidemie, ponieważ występuje tam bardzo duże zaludnienie. Poszczególni gubernatorzy stanów wprowadzili restrykcyjne zasady izolacji, z którymi nie zgadza się Donald Trump. Prezydent USA wprost zaapelował do protestów przeciw kwarantannie. Jego zachowanie według specjalistów może doprowadzić do tragedii i spowodować wzrost skali zachorowań w kraju.

Trump atakuje WHO i wstrzymuje dotacje

Prezydent Donald Trump nakazał swojej administracji, aby wstrzymała dotacje dla Światowej Organizacji Zdrowia. Trwa dokładna analiza roli tej instytucji w błędnym zarządzaniu kryzysem związanym z koronawirusem. Zdaniem Trumpa, mamy obowiązek wymagać od WHO pełnej odpowiedzialności za zajęcie się epidemią. Uważa, że gdyby organizacja wykonała należycie swoją pracę, moglibyśmy zminimalizować przypadki śmiertelne.

Prezydent USA podkreślił, że WHO niedostatecznie zajęło się sprawą epidemii w Chinach. Władze tego kraju zaniżyły wyniki zakażeń i ofiar śmiertelnych. Zdaniem miliardera to miało decydujący wpływa na rozwinięcie się choroby w innych krajach. Światowa Organizacja Zdrowia niewystarczająco monitorowała tę sprawę. Donald Trump podkreślił również, że jego kraj przekazuje na WHO 260 milionów rocznie, a Chiny zaledwie 40. Jego zdaniem to niesprawiedliwe. Stany Zjednoczone swoją decyzją mogą zachwiać funkcjonowaniem Światowej Organizacji Zdrowia.