Widal.plOgólneW końcu dobre wieści! 13 osób wygrało walkę z koronawirusem

W końcu dobre wieści! 13 osób wygrało walkę z koronawirusem

Koronawirus można wyleczyć, wiemy to na podstawie rozwoju sytuacji w Chinach. Teraz już mamy takieprzypadki w Polsce. Oficjalnie poinformował o tym Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas. Podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim ogłosił, że 13 osób udało się wyleczyć.

Koronawirus to nie koniec świata

Jarosław Pinkas poinformował również, że w kwarantannie znajduje się  obecnie 4400 osób.  Blisko 45 tys. obywateli jest pod nadzorem inspekcji sanitarnej. Do tej pory na koronawirusa umarły  w Polsce dwie osoby.

 Natomiast Mateusz Morawiecki zapewnił, że odbędą się zaplanowane loty czarterowe do kraju oraz zostaną zorganizowane dodatkowe loty liniami lotniczymi LOT z niektórych państw do Polski. Premier wymienił, że chodzi m.in. o Maltę, Cypr, USA czy Kanada, czyli kraje z których nie ma możliwości dotrzeć do kraju samochodem czy autobusem.

Morawiecki podkreślał, że Polska nie zamyka granic dla swoich obywateli, ale “dla wirusa”.

Państwo nie pozostawi Polaków bez możliwości powrotu

– Wobec Polaków, którzy, można powiedzieć utknęli albo po prostu znaleźli się lub przebywają w innych częściach świata, rzadziej odwiedzanych chcemy zaoferować na specjalnie przygotowanej stronie PLL LOT możliwość zapisywania się na powroty do kraju i zarówno te powroty z Wielkiej Brytanii, USA, Irlandii, Cypru lub Malty jak również dalszych krajów, jak Jordania – wiemy, że jest tam grupa Polaków – czy państw na Bliskim Wschodzie bądź w północnej Afryce loty będą się odbywały po dokonaniu odpowiednich zapisów na specjalnie do tego przygotowanych stronach – zapewnił Morawiecki.

Ceny za takie loty nie będą wygórowane, więc nie powinien to być problem dla nikogo, żeby za takie bilety zapłacić.

– Cena tych biletów będzie zryczałtowana, będzie jednakowa dla wszystkich. Nie będzie tak, że ten, kto pierwszy się zapisze, ten będzie miał niższą cenę, a ten, kto ostatni będzie wysoką cenę płacił. Będzie jednakowa cena, a dodatkową opłatę, dodatkowy koszt poniesie państwo polskie. Państwo polskie dopomoże w powrocie naszym obywatelom na terytorium Rzeczpospolitej – dodał premier.

Źródło: konferencja prasowa