Widal.plPiSUmowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy podpisana! Co zawiera?

Umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy podpisana! Co zawiera?

Tym żyła cała polityczna Polska przez ostatnie dni. Wreszcie umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy została podpisana! Co zatem zawiera zobowiązanie między Prawem i Sprawiedliwością, Solidarną Polską i Porozumieniem Jarosława Gowina?

Umowę koalicyjną podpisali liderzy trzech partii wchodzących w skład koalicji rządzącej. PiS reprezentował Jarosław Kaczyński, Porozumienie Jarosław Gowin, a Solidarną Polskę Zbigniew Ziobro.

Umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy podpisana! Co zawiera?

Umowa koalicyjna zawiera regulacje dotyczące rekonstrukcji rządu. Znajdziemy w niej także deklarację wspólnego startu w kolejnych wyborach parlamentarnych oraz konieczność wspólnego uzgodnienia projektów legislacyjnych.

Co to oznacza w praktyce? Nieoficjalnie wiadomo, że liczba ministerstw ma być zmniejszona z 20 do 14. Część resortów ma być połączona. Porozumienie i Solidarna Polska otrzymają po jednym stanowisku ministerialnym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz będą posiadać po trzech wiceministrów. Szczegóły tych zmian zostaną przedstawione w najbliższej przyszłości.

PiS, Solidarna Polska i Porozumienie Jarosława Gowina jako Zjednoczona Prawica wystartują także w najbliższych wyborach parlamentarnych. Jak deklaruje obóz władzy – zwyciężyła odpowiedzialność i chęć budowania silnej Polski.

Wiele osób zastanawia się także nad obecnością Jarosława Kaczyńskiego w rządzie. Prezes PiS według wielu nieoficjalnych informacji miał zostać wicepremierem kontrolującym niektóre resorty, w tym resort sprawiedliwości. Wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu nie zostało jednak zawarte w umowie koalicyjnej.

Co także na WIDAL.PL?

Jadwiga Emilewicz opuszcza Porozumienie Jarosława Gowina. Będzie bezpartyjna w PiS!

Jadwiga Emilewicz opuszcza Porozumienie Jarosława Gowina! Minister rozwoju w rządzie Mateusza Morawieckiego przechodzi do partii rządzącej, gdzie oficjalnie rzekomo będzie “bezpartyjna”.

Jest polski lek na koronawirusa! Zostanie podany 400 osobom. Czy jest nadzieja na koniec epidemii?

Jest polski lek na koronawirusa! Mimo, że cały czas słyszymy o rekordach zakażeń na COVID-19 wydaje się, że widzimy światełko tunelu. Jak ogłosił na konferencji prasowej dr Grzegorz Czelej “Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa” . Jednak jak to dokładnie wygląda oraz od kiedy będzie wprowadzany na rynek?

Tczew: 4 i 9-latek podpalili dwa samochody. Zabawa tragiczna w skutkach

4 i 9-latek podpalili dwa samochody. Do zdarzenia doszło podczas zabawy. Jednak jak się okazuje może to być najdroższa zabawa w życiu chłopców.