Widal.plPowódźUlewa w Warszawie. Obfity deszcz i jego skutki sparaliżowały miasto

Ulewa w Warszawie. Obfity deszcz i jego skutki sparaliżowały miasto

Ulewa w Warszawie. Obfity deszcz i jego skutki sparaliżowały miasto
Foto: Wikipedia, wolna encyklopedia

Ulewa w Warszawie. Dzisiaj w godzinach popołudniowych w Warszawie przeszła ulewa paraliżując miasto. Kilkanaście minut po godzinie 16 nad Warszawą rozpętała się ogromna ulewa stwarzając tym samym spore utrudnienia szczególnie w centrum.

Pod wodą znajdują się liczne ulice i place, w tym kluczowe ciągi komunikacyjne Warszawy. Wisłostrada, Plac Trzech Krzyży czy drogi dojazdowe na Powiśle oraz Lotnisko Chopina są zalane. Szczególnie podczas ulewy w stolicy ucierpiały dzielnice Mokotów, Wola, Śródmieście, Bielany i Żoliborz. W wielu częściach miasta nie działa sygnalizacja. Zamknięta została także jedna stacja metra Ratusz-Arsenał .

Ulewa w Warszawie. Poważne problemy w stolicy

Ulewa w Warszawie spowodowała ogromne utrudnienia w mieście. Studzienki kanalizacyjne nie nadążały pochłaniać wody a ta wybijała kilkadziesiąt centymetrów w górę. W stolicy panuje paraliż komunikacyjny. Zalane są najważniejsze ulice i place. Komunikacja miejska funkcjonuje z dużymi utrudnieniami. Woda płynie strumieniami przez ulice centrum.

“Z powodu trudnych warunków atmosferycznych występują poważne utrudnienia w ruchu pojazdów komunikacji miejskiej” – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego

Warszawiacy w niektórych dzielnicach nie mogą wejść do swoich mieszkań, ze względu na potężne rozlewiska. Przed wejściami do klatek schodowych bloków ustawiono zabezpieczenie w postaci worków z piaskiem.

W wyniku ulewy ucierpiały także budynki rządowe. Zalane zostały pomieszczenia należące do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Sytuacja w Warszawie poruszyła również urzędników działania.

“Pan Premier zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych” – poinformował w mediach społecznościowych rzecznik rządu Piotr Mueller.

W związku z ulewą w Warszawie strażacy mają pełne ręce roboty

-Mamy w tej chwili prawdziwy armagedon. W ciąg kilku chwil mieliśmy około 300 zgłoszeń. Zalany jest Mokotów, Śródmieście, Wola, Ochota i Żoliborz. Są to głównie zalania piwnic i garaży podziemnych. Zagrożone jest praktycznie każde pomieszczenie, które znajduje się poniżej powierzchni gruntu. Na szczęście nie mamy żadnych informacji o osobach poszkodowanych – mówi Wirtualnej Polsce kpt. Wojciech Kapczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP Warszawy.

Sytuacja jest nie łatwa. Strażacy cały czas walczą z ulewą w stolicy Polski. Warszawskich strażaków w działaniach ratowniczych wspomogą m.in. strażacy z Legionowa. Posiłki mają pomóc w szybki opanowaniu sytuacji.

Zobacz także na WIDAL.pl

Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Nie żyje dwulatek

Tragiczny wypadek miał miejsce w miejscowości Chrząstowo w województwie wielkopolskim.
Zdarzenie miało miejsce w wyniku zamieszania związanego z inną prowadzoną w tym czasie akcją ratunkową. Podczas gdy kierowcy przestawiali samochody, aby zrobić miejsce dla mającego wylądować śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Piotr Żyła zdradza na kogo zagłosował! Skoczek znów zaskoczył

Piotr Żyła jest jednym z najbardziej znanych polskich skoczków narciarskich. Wszystkie jego występy i wywiady powodują uśmiech. Tym razem nie mogło być inaczej. Piotr żyła zdradza na kogo zagłosował. Nikt nie spodziewał, że odda głos na tego kandydata.

Kilkanaście województw wspiera Dudę. Które?

Kilkanaście województw wspiera Andrzej Dudę. Andrzej Duda wygrał aż w dwunastu województwach. Trzaskowskiego mocno wspierają tylko cztery. Czy Duda może być pewny wygranej? Co na to Trzaskowski? Czy zamierza się już poddać?