Widal.plSpołeczeństwoUkraina: zakaz wjazdu dla obcokrajowców

Ukraina: zakaz wjazdu dla obcokrajowców

Ukraina: zakaz wjazdu dla obcokrajowców. NA terenie całego kraju obowiązuje czasowy zakaz wjazdu dla obcokrajowców. Takie działania zostały podjęte ze względu na duży przyrost zachorowań na koronawirusa.

Na Ukrainie podczas ostatniej dobry zanotowano 670 zakażeń koronawirusem. Natomiast w wyniku Covid-19 zmarło 36 osób.

Ukraina: zakaz wjazdu do kraju

Ukraina: zakaz wjazdu dla wszystkich obcokrajowców. Ukraiński premier Denys Szmyhal w środę poinformował, że rząd rozważy posiedzeniu kwestię zamknięcia granic dla obcokrajowców praktycznie aż do końca września. Powodem tej decyzji jest ciągły wzrost zachorowań na koronawirusa na Ukrainie.

Szef rządu dodał także, że zakaz wjazdu nie obejmowałby cudzoziemców posiadających pozwolenie na pobyt ani “członków misji międzynarodowych i humanitarnych”. Dzisiaj popołudniu tenże zakaz został potwierdzony.

Ogromny przyrost zakażeń

Ukraina potwierdziła poprzedniego dnia aż 1670 zakażeń koronawirusem, oraz, że aż 36 chorych na Covid-19 zmarło. Wyzdrowiało natomiast a 584 osoby . Taki informacje podało Centrum Monitoringu Rozwoju Epidemii Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy. Jednak w kraju jest już ponad 54 tys. aktywnych przypadków SARS-CoV-2.

Maksym Stepanow Minister ochrony zdrowia poinformował, że we wtorek przeprowadzono ok. 33 tys. testów na obecność Covid-19 w organizmie. Najwięcej infekcji wykryto natomiast w obwodzie odeskim – 186.

Zakażenie koronawirusemna Ukrainie potwierdzono w sumie u 110 085 osób. Na Covid-19 zmarło od początku pandemii 2354 chorych, Wyzdrowiało natomiast 53 454 pacjentów. W kraju jest jednak 54 277 aktywnych przypadków SARS-CoV-2, o 1050 więcej niż dzień wcześniej.

Premier Denys Szmyhal we wtorek poinformował, że w związku z odnotowywaną liczbą zakażeń rząd na w planach przedłużenie tzw. kwarantanny adaptacyjnej w kraju do 1 listopada.

Zobacz także na Widal.pl

Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski zaręczeni! Kiedy do tego doszło?

Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski potwierdzili zaręczyny. Już od dawna plotkowało się o zaręczynach najpopularniejszej polskiej pary podróżniczej.

Kinga Rusin odeszła z programu. Wzruszające pożegnanie. Co dalej z dziennikarką?

Kinga Rusin odeszła z Dzień dobry TVN. Prezenterka ogłosiła tą decyzje w swoich mediach społecznościowych. Już nie zobaczymy dziennikarki o poranku.

Zmarł najstarszy człowiek świata. Ile miał lat?

Zmarł najstarszy człowiek świata. Taka informacja pojawiła się jakiś czas temu w mediach. Informację o śmierci mężczyzny potwierdziła rodzina.