Widal.plUkrainaAmerykański generał: Ukraina do końca roku wyzwoli okupowane terytoria

Amerykański generał: Ukraina do końca roku wyzwoli okupowane terytoria

Amerykański generał: Ukraina do końca roku wyzwoli okupowane terytoria
Foto: Graham Phillips, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Były dowódca Sił Lądowych USA w Europie generał porucznik Ben Godges przewiduje sytuację na froncie w Ukrainie. W swoim ostatnim oświadczeniu podkreślił, że przy dalszym wsparciu Zachodu Siły Zbrojne Ukrainy mogą do końca tego roku wyzwolić tereny zajęte przez Rosję od 24 lutego. A do lata 2023 roku wyzwolą Krym. Oto najważniejsze fragmenty jego wywiadu.

Według Bena Godgesa wynik kontrofensywy Sił Zbrojnych jest już niemal przesądzony. Były generał mówi, że przewiduje wyzwolenie Chersonia po kilku tygodniach walk, w wyniku których Ukraińcy zniszczą wszystkich Rosjan znajdujących się na prawym brzegu Dniepru. I nadal będą podążać w kierunku Krymu. Na lewym skrzydle kontrofensywy operacja, która wywodzi się z Charkowa, znajduje się obecnie w pobliżu Doniecka i przenosi się do Mariupola. „Wszystkie drogi prowadzą na Krym. A kiedy będą coraz bliżej, będą mogli użyć HIMARS i innych precyzyjnych ataków dalekiego zasięgu, aby trafić rosyjskie cele na Krymie” – dodaje Godges.

Amerykański generał jest przekonany, że siły zbrojne będą w stanie dość szybko wyzwolić Mariupol. Uważa, że ​​żadne rosyjskie wojska znajdujące się w Mariupolu, w przeciwieństwie do ukraińskich obrońców wiosną 2022 roku, niczego nie bronią. Żaden z nich nie będzie chciał tam być, bo zrozumie, że za nimi jest Morze Azowskie, czyli pułapka. A potem nadejdzie czas na Krym: „Gdy tylko ukraińscy żołnierze zaczną używać precyzyjnej broni przeciwko rosyjskim bazom lotniczym i punktom magazynowym lub wsparciu logistycznemu i obiektom morskim na Krymie, myślę, że Krym stanie się niezdatny do obrony dla Rosjan. I dlatego wierzę, że do lata Ukraina wyzwoli Krym”.

Obecnie Federacja Rosyjska celowo atakuje ukraińską sieć energetyczną, aby uczynić ukraińskie miasta mniej przyjaznymi w miarę zbliżania się zimy. Godges mówi, że Rosjanie uciekli się do tego, ponieważ nie mieli prawie żadnych innych opcji. Ponoszą porażkę w każdym aspekcie na polu bitwy i na Morzu Czarnym. I tak teraz robią to, co robią najlepiej, czyli zabijają niewinnych ludzi. I próbują wywierać presję na kraje europejskie, “tworząc” więcej uchodźców.

Godges uważa, że ​​obecnie jednym z priorytetów Zachodu jest nie tylko pomoc finansowa i gospodarcza dla Ukrainy, ale także ujawnienie wyników porozumień między Moskwą a Teheranem oraz wszelkiego rodzaju pomoc w niszczeniu irańskiej broni. Jego zdaniem Rosja jest zdesperowana i wszędzie szuka pomocy. Potwierdza to również sytuacja z mobilizacją w Rosji:

Kreml oczywiście robi to, żeby kupić czas. Nie obchodzi ich, ile osób stracą. Oglądaliśmy to przez osiem miesięcy. Ich lekceważenie życia ludzkiego, w tym rosyjskich żołnierzy, jest dobrze udokumentowane.

Pragniemy dodać, że wczoraj szef GUR Kyrylo Budanov spotkał się z metropolitą kijowskim i całej Ukrainy.

Nadchodzi decydujący okres wojny. Potrzebujemy pomocy każdego Ukraińca i błogosławieństwa Bożego. Jestem przekonany, że Ukraina odniesie całkowite zwycięstwo nad wrogiem i wyzwoli wszystkie okupowane ziemie

– powiedział Budanow.

Zapraszamy na Instagrama SymvolMedia!