Widal.plSpołeczeństwoU ekspedientki Biedronki wykryto koronawirusa. Sklep zamknięty

U ekspedientki Biedronki wykryto koronawirusa. Sklep zamknięty

Wielkie zamieszanie w Gryfinie, małym miasteczku nieopodal Szczecina po tym jak u ekspedientki Biedronki wykryto koronawirusa.

Sklep został zamknięty, a wszystkich wysłano na kwarantanne. Nie wiadomo czy personel zaraził któregoś z klientów przebywającego w tym czasie w sklepie.

COVID-19 już od jakiegoś czasu jest obecny w naszym kraju, codziennie odnotowujemy coraz to nowe zakażenia śmiercionośnym wirusem. Choć rząd wprowadził bardzo surowe obostrzenia wciąż pojawiają się nowe przypadki zachorowań.

Sklep zamknięty. U ekspedientki Biedronki wykryto koronawirusa.

W Grifinie wszyscy pracownicy sklepu zostali wysłani na kwarantanne a sklep zamknięty po tym jak u jednej z ekspedientek wykryto koronawirusa. Ta miała się nim zarazić od jednego z dostawców. Nie wiadomo jednak z iloma klientami pracownica miała bezpośredni kontakt i kto mógł się jeszcze zarazić.

Sklep potwierdził tą informację wydając oświadczenie.

Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować zawsze wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć. Sklep sieci Biedronka przy ul. Bolesława Chrobrego w Gryfinie został zamknięty z powodu pozytywnego testu u pracownika tego sklepu. Zgodnie z zaleceniami sanepidu wszyscy pozostali pracownicy tej placówki od wtorku zostali poddani kwarantannie.

W komunikacie możemy także przeczytać, że cały sklep zostanie poddany dezynfekcji.

Obecnie ten sklep będzie poddany dezynfekcji przez wyspecjalizowaną firmę i zostanie otwarty, gdy tylko będzie to możliwe. Jednocześnie zapraszamy klientów na zakupy do dwóch pozostałych sklepów naszej sieci w Gryfinie, informując, że placówka przy ul. Sportowej 2A czynna jest w tym tygodniu całodobowo oraz przy ul. Asnyka 57 w godz. 6:00 do 24:00

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport po godzinie 18:30. Zawiera on również dane z województwa mazowieckiego, które najmocniej cierpi z powodu epidemii koronawirusa. Łącznie ofiar śmiertelnych do tej pory odnotowano 159, natomiast potwierdzono 5205 przypadków zakażeń. Dzisiaj potwierdzono 357 przypadków, przy przeprowadzeniu prawie 8 tys testów, których łącznie przeprowadziliśmy już prawie 100 tys. Warto też odnotować kolejne 31 osób, które można uznać za wyzdrowiałe.