Widal.plSpołeczeństwoTychy: Sąd zadecydował co dalej z matką, która dźgnęła nożem swoje 1,5-letnie dziecko

Tychy: Sąd zadecydował co dalej z matką, która dźgnęła nożem swoje 1,5-letnie dziecko

Tychy: Matka dźgnęła nożem 1,5 roczne dziecko. Chłopiec walczył o życie w szpitalu. Dziecko zostało poważnie ranione nożem w szyję.

Zdarzenie miało miejsce w piątek 31 lipca około godziny 17:00. Do policji dotarła informacja z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o chłopcu, który został ciężko ranny. Gdy policjanci dotarli na miejsce zdarzenia, zastali dziecko z ranami ciętymi szyi.

Tychy: Matka dopuściła się strasznego czynu

Tychy dawno nie były świadkiem takiej bulwersującej sytuacji. Pogotowie ratunkowe, które zjawiło się w mieszkaniu od razu podjęło akcję ratowniczą. 1,5-roczny chłopie cały czas był nie przytomny. Ratownicy pracowali na miejscu przez ponad godzinę. Następnie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowali chłopca do szpitala.

Jak podaje rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka Wojciech Gomułka:

Dziecko przetransportowano do szpitala śmigłowcem i bezpośrednio trafiło na blok operacyjny. Jego stan był bardzo ciężki.

Operacja chłopca trwała kilka godzin. Operacja rozpoczęła się przed godz. 19:00, a zakończyła po godz. 22:00.

Obecnie lekarze oceniają stan chłopca jako ciężki, ale stabilny – mówił dla Super Expressu Gumułka.

Funkcjonariusze policji od razu dokonali zatrzymania 40-letniej matki chłopca. TVN24 donosi, że w mieszkaniu podczas całej sytuacji przebywali też matka zatrzymanej i jej brat.

Sąd zadecydował o areszcie dla wyrodnej matki

40-letnia matka z Tychów, podejrzana o usiłowanie zabójstwa swojego półtorarocznego syna, została aresztowana na trzy miesiące. Taką decyzję Sąd Rejonowy Katowice-Wschód, przychylając się do wniosku prokuratury w tej sprawie. Stan dziecka, które trafiło do szpitala z podciętym gardłem, jest już stabilny. Wciąż znajduje się w śpiączce farmakologicznej.

Matka będzie również badana psychiatrycznie, ponieważ przyznała się do zarzuconego czynu, ale nie potrafiła logicznie wyjaśnić dlaczego to zrobiła. Do tej pory do jej domu nie było żadnych zgłoszeń na policję. Sąsiedzi nie zauważyli wcześniej nic niepokojącego.

Zobacz także:

Matka dźgnęła nożem 1,5 roczne dziecko. Co ją do tego skłoniło?

Matka dźgnęła nożem 1,5 roczne dziecko. Chłopiec walczy o życie w szpitalu. Dziecko ma poważną ranę ciętą szyi.

Testy na koronawirusa za darmo dla posłów! Reszta Polaków musi za nie płacić?

Nasi przedstawiciele w parlamencie pomimo bardzo wysokich zarobków mogą liczyć na kolejne przywileje. Tym razem każdy chętny poseł będzie mógł przebadać się na obecność koronawirusa całkowicie bezpłatnie.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP: kto odmówił przyjścia?

Już 6 sierpnia odbędzie się zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta RP na kolejną kadencję. Kancelaria Prezydenta rozesłała zaproszenia na tę uroczystość. Kto odmówił obecności?