Widal.plPolitykaTVP grozi Trzaskowskiemu. Krótka odpowiedź prezydenta

TVP grozi Trzaskowskiemu. Krótka odpowiedź prezydenta

TVP grozi Trzaskowskiemu procesem karnym za słowa, które wypowiedział o przyznawaniu premii przez zarząd. Prezydent Warszawy zaczął swoją kampanię z przytupem i od razu zaczął atakować PiS i rządzone przez nich Telewizję Polską i Polskie Radio.

Telewizja publiczna szybko odpowiedziała na słowa Trzaskowskiego o premiach dla zarządu TVP. Dała kandydatowi bardzo krótki czas na przeprosiny. Mowa była o 50 minutach.

TVP grozi Trzaskowskiemu odpowiedzialnością karną

Rafał Trzaskowski powiedział we wtorek na konferencji prasowej przed budynkiem TVP, że zarząd przyznał sobie wysokie premie pieniężne.

Kilka dni temu, w tym budynku zarząd telewizji przyznał sobie gigantyczne premie idące w miliony złotych. I wiecie państwo, za co? Podobno za świetne wyniki finansowe. Kiedy telewizja jedną ręką wyciągała dłoń po miliardy pieniędzy podatnika

– mówił kandydat Platformy Obywatelskiej.

Z oburzeniem obserwujemy to, co dzieje się w radiowej Trójce. Wychowaliśmy się na audycjach Wojciecha Manna i Liście Przebojów. W tej chwili niszczy się Trójkę i telewizję publiczną – za mną TVP, która została w 100 proc. upartyjniona. Stała się miejscem, z którego sieje się nienawiść i szczuje się ludzi

– dodał Trzaskowski. Na odpowiedź telewizji publicznej nie trzeba było długo czekać. TVP grozi Trzaskowskiemu w swoim oświadczeniu procesem karnym za te słowa.

Telewizja Polska S.A. informuje, że przekazana w dniu 19.05.2020 r. przez Rafała Trzaskowskiego informacja, jakoby Zarząd TVP S.A. przyznał sobie premie finansowe jest kłamstwem. Zarząd TVP nie przyznał sobie żadnych premii. Wypowiedziane przez Rafała Trzaskowskiego kłamstwa wypełniają znamiona przestępstwa z art. 212 par. 1 i 2 Kodeksu Karnego. Telewizja Polska informuje, że o ile pan Rafał Trzaskowski nie przeprosi publicznie Telewizji Polskiej dzisiaj do godziny 19.30, zostanie przeciwko niemu skierowany prywatny akt oskarżenia.

Trzaskowski nie zamierza przepraszać?

Rafał Trzaskowski w trakcie czasu, który miał na przeprosiny, przeprowadzał transmisję live w mediach społecznościowych. Nie miał czasu na przeprosiny, których później i tak nie wygłosił. Dodał za to wiadomość, w której znów atakuje TVP.

PiS zrobił z TVP tubę propagandową, siejącą nienawiść i kłamstwa, zniszczył radiową Trójkę. Dlatego podejmuję walkę o prawdę, o prawdziwe media publiczne! W przyszłym tygodniu organizujemy debatę z ekspertami – opracujemy model nowej telewizji publicznej nowoczesnego państwa.

– zapowiedział prezydent Warszawy.

Zobacz także:

Bonus BGC pozazdrościł Popkowi! Też robi MEGA formę?

Wygląda na to, że popularny w środowisku mieszanych sztuk walki Bonus BGC pozazdrościł Popkowi Monsterowi formy fizycznej. Obaj zawodnicy znani są z występów w klatce dla organizacji FAME MMA.

Psy wykrywają chorych na koronawirusa! Czy ich działania są skuteczne? Czek nas przełom?

Psy wykrywają chorych na koronawirusa to całkowity przełom w szybkim rozpoznawaniu zakażonych. Póki co psy z takimi umiejętnościami pracują na lotniku w Helsinkach.