Widal.plAndrzej DudaTVP chwali Andrzeja Dudę. Zamiast materiału wyszedł spot wyborczy!

TVP chwali Andrzeja Dudę. Zamiast materiału wyszedł spot wyborczy!

TVP chwali Andrzeja Dudę. W wyemitowanym materiale w głównym serwisie informacyjnym w rytm muzyki przedstawiono zalety oraz osiągnięcia prezydenta Andrzeja Dudy.

Już 28 maja odbędą się wybory prezydenckie w związku z czym czas na przekonanie do siebie wyborców nieubłaganie dobiega końca. Kampanie kandydatów wkraczają w decydującą fazę a sondaże wskazują, że czeka nas druga tura wyborów. Sztaby wyborcze nie poddają sie i walczą o każdy głos.

TVP chwali Andrzeja Dudę

TVP chwali Andrzeja Dudę. Osoba prezydenta od początku jest najbardziej obserwowana przez media, odczuwa on ogromną presję. Konkurenci prezydenta cały czas próbują przekonać do siebie wyborców, jednak sztab wyborczy Dudy robi wszystko aby im to zdecydowanie utrudnić. Jego kampania od początku budzi nie małe kontrowersje- wypowiedzi o przedstawicielach LBGT czy spoty oceniające innych kandydatów napewno nie wpływają na jego korzyść.

TVP od samego początku wspiera kandydaturę Andrzaj Dudy i nie próżnuje w produkowaniu co raz to nowych materiałów na temat obecnego prezydenta i jego najbliższych. Parę dni temu głośno było o wpadce TVP, która wymyśliła “amerykańskiego projetktana mody “Christiana Paula, który zachwycał się stylem pierwszej damy- Agaty Dudy.

Nowy materiał TVP wzbudził spore kontrowersje

W głównym wydaniu środowych Wiadomości pojawił się kolejny pochwalny materiał autorstwa Macieja Sawickiego, którego poznaliśmy bliżej w materiale, gdzie parodiował Kingę Rusin oraz gdzie zostala nazwana “jedną z twarzy pseudoelity”. Jedną z najbardziej znanych polskich dziennikarek zapowiedziała już, że sprawę zakończy w sądzie.

Dla kontrastu tym razem Sawicki stworzył materiał, który bez wahania sztab mógłby wykorzystać jako nowy spot wyborczy Andrzeja Dudy. Zaprezentowane w nim wzniosłe hasła, ludzi krzyczacych ” Pierwsza tura!” Oraz wypowiedzi losowych osób, w których postać Dudy jest mesjanizowana, ukazywania jako osobę, która ocaliła ich życie oraz wybawiciela niechybnie zagłady. To wszystko ukazane jest na tle wzniosłych melodii.

W materiale nie mogło zabraknąć znanych osób. Podczas spotu widzimy wycinek wywiadu z Robertem Kubicą. W przedstawionym fragmencie słyszymy, że Andrzej Duda jest prezydentem, z którym możemy “na luzie porozmawiać” choć nie przedstawiono w jakim kontekście padły te słowa. Oczywiście nie mogło zabraknąć również wszystkich osiągnięć i programów społecznych, które wprowadził kandydat PiS-u.

Oczywistym jest, że materiał ten został szeroko skomentowany. W Internecie zawrzało. Internauci jak i dziennikarze, zgodnie stwierdzili, że Telewizja Polska osiągnęła tym materiałem “szczyt propagandy”.

Ja nikomu w kartę wyborczą nie zaglądam; rozumiem i szanuję, że każdy ma swoje powody i popiera różnych kandydatów. Ale nie wierzę, że ktoś uważa, że coś takiego w głównym wydaniu serwisu telewizji publicznej jest w porządku. To nie jest dziennikarstwo 

– napisał na Twitterze były korespondent Polskiej Agencji Prasowej Jakub Krupa.

Styl pheniański z drugiej połowy XX wieku. Jest słonecznie. Andrzej Duda się uśmiecha. Macha do tłumu. Ściska wyciągnięte ufnie ręce – “Wiadomości” o Dudzie osiągnęły szczyt propagandy 

– stwierdził Michał Danielewski z redakcji OKO.press.

Czy Waszym zdaniem, ktoś tym razem przesadził?

Zobacz także:

Krzysztof Bosak bezpardonowo zaatakowany. Zniszczono jego pojazd!

Krzysztof Bosak w środę przed wyborami prezydenckimi odwiedził woj. kujawsko-pomorskie. Pojawił się m.in. w Inowrocławiu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Toruniu. Na spotkaniu w tym ostatnim mieście pojawiły się tłumy ludzi. Spotkanie było bardzo owocne, ale zakończyło się niemiło.

Posłanka Lewicy przerwała wywiad w Radiu Zet. Zaskakujący powód!

Zaskakujący jest powód, dla którego zdecydowała się szybciej zakończyć rozmowę z dziennikarką. Scheuring-Wielgus słynie z niekonwencjonalnych zachowań.