Widal.plUncategorizedTrzy województwa szczególnie zagrożone nadchodzącą “Bestią ze wschodu”. O które regiony chodzi najbardziej?

Trzy województwa szczególnie zagrożone nadchodzącą “Bestią ze wschodu”. O które regiony chodzi najbardziej?

Trzy województwa szczególnie zagrożone nadchodzącą “Bestią ze wschodu”. Wydane zostało ostrzeżenie przez IMGW dla trzech regionów Polski.

Nadciagająca zła pogoda w najbliższych dniach może znacznie pokrzyżować nam plany. Co więcej zjawiska meteorologiczne, których się spodziewamy mogą zagrażać zdrowiu i życiu.

Trzy województwa szczególnie zagrożone nadchodzącą “Bestią ze wschodu”

Trzy województwa szczególnie zagrożone nadchodzącą “Bestią ze wschodu”. Wczoraj czyli 6 stycznia po południu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w trzech województwach naszego kraju. Ostrzeżenia są jak najbardziej adekwatne, ponieważ nad Polskę nadciąga wyż znad Syberii, nazywany „bestią ze Wschodu”.

Ostrzeżenie zostało wydane dla: wschodniej części województwa wielkopolskiego, części województwa łódzkiego oraz kilku powiatów na zachodzie województwa mazowieckiego.

Z informacji przekazanych przez meteorologów na tych obszarach przewiduje się wystąpienie opadów śniegu oraz przyrost pokrywy śnieżnej do 15 cm. Natomiast tereny Podlasia wystąpią oblodzenia.

IMGW ostrzega- zima w zimie

W najbliższych dniach możemy się spodziewać opadów śniegu na Warmii i Mazurach, Podlasiu, w centrum kraju, w Wielkopolsce i w województwie zachodniopomorskim.

Ostrzeżenie i alert pierwszego stopnia oznacza, że na objętym nim terenie przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne, a także zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Natomiast mieszkańcy województwa podlaskiego mogą spodziewać się opadów marznącej mżawki, znacznie utrudniającej poruszanie się po drogach. Jak ujawnia IMGW:

Nad ranem możliwe będą także marznące opady deszczu ze śniegiem i deszczu.

Mamy też dobre wieści ponieważ na przełomie stycznia i lutego możemy spodziewać się pierwszych przejawów wiosny.

Co także na WIDAL.PL?

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów tuż po grupie “0”. Kiedy to nastąpi?

Szczepienia na koronawirsa dla seniorów mają się odbyć tuż po grupie “0”. Już od jakiegoś czasu w Polsce dostępna jest szczepionka na Covid-19. Jednak jak narazie nie każdy może poddać się szczepieniu.

Edek z programu “Złomowisko PL” potrzebuje pomocy. Kolejny bohater programu przeżywa trudne chwile

Edek z programu “Złomowisko PL” potrzebuje pomocy. Kilka dni temu pojawiła się informacja o śmierci jednego z głównych bohaterów programu “Złomowisko PL” Marka Pawłowskiego.

Podwyżki wynagrodzeń dla pracowników supermarketów. O ile wzrośnie ich wypłata?

Podwyżki wynagrodzeń dla pracowników supermarketów już od nowego roku. Mimo, że sytuacja w handlu dalej nie jest najlepsza ze względu na panującą pandemię koronawirusa to branża spożywcza nie narzeka.