Widal.plPolitykaTrwa spór o środki unijne. Tajne spotkanie polityków PiS jednak bez Zbigniewa Ziobry

Trwa spór o środki unijne. Tajne spotkanie polityków PiS jednak bez Zbigniewa Ziobry

Trwa spór o środki unijne. Jak wynika z informacji przekazanych przez Wirtualną Polskę, dzisiaj w Warszawie na ul. Nowogrodzkiej w siedzibie pis doszło do spotkania Jarosława Kaczyńskiego z ministrami tzw. resortów siłowych.

Jak się jednak okazuje, na naradę nie był zaproszony Zbigniew Ziobro. Nie mogło za to zabraknąć premiera Mateusza Morawieckiego.

Trwa spór o środki unijne

Trwa spór o środki unijne. Doszło nawet do tajnej narady polityków PiS. Spotkanie rozpoczęło się dzisiaj ok. godz. 16.00 na Nowogrodzkiej w Warszawie. W spotkaniu udział biorą między innymi minister spraw wewnętrznych i administracji, koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i premier Mateusz Morawiecki.

Jak ustaliła WP, narada w biurze Jarosława Kaczyńskiego trwała kilka godzin. Nieoficjalnie okazuje się, że politycy rozmawiali o wecie do unijnego budżetu a także o postawie w tej sprawie lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Poruszony miał zostać także temat , odejścia kilku posłów PiS z klubu parlamentarnego partii.

Zbigniew Ziobro nie odpuści. PiS także nie zamierza

Zbigniew Ziobro razem z politykami z partii zapowiedział, że w sprawie mechanizmu powiązania dostępu do środków unijnych z praworządnością, polski rząd powinien postawić twarde weto.

Niezależnie jakie to powodowałoby konsekwencje Polska powinna mówić jednym głosem: nie zgadzamy się na tak radykalne ograniczenie suwerenności Polski i dlatego składamy weto.

I jak ujawnił, wystosował list do premiera Mateusza Morawieckiego w tej sprawie.

Okazuje się również, że polityk postanowił wystosować list do premiera Mateusza Morawieckiego. Jak wynika z informacji przekazanych przez informatora Wirtualnej Polsce:

Nieoficjalnie, w kierownictwie PiS odebrano to jako próbę wysłania sygnału do wyborców Solidarnej Polski, że partia Zbigniewa Ziobry jest w sprawie unijnego budżetu nieprzejednana. Próbę spóźnioną, bo już wcześniej w ostrzejszym tonie wypowiadał się prezes Jarosław Kaczyński (w wywiadzie dla “Gazety Polskiej Codziennie”), a premier Mateusz Morawiecki i jego otoczenie komunikowało, że również w tej sprawie nie ustąpi.

Swoim wystąpieniem lider Solidarnej Polski chciał pokazać, że próbuje wzmocnić prawe skrzydło w partii. Tyle, że negocjacje ws. unijnego budżetu, to nie partyjne przepychanki na szczeblu krajowym, a twarde rozmowy z przywódcami innych państw. Hasło “weto albo śmierć” rządowi nie pomaga – mówi nasz informator.

Zobacz także na Widal.pl

Samotne Święta Bożego Narodzenia? Czego możemy się spodziewać? Minister zdrowia nie ma dobrych wieści

Samotne Święta Bożego Narodzenia to w tym roku coś czego wszyscy się obawiamy. W dobie panującej pandemii niczego nie możemy być pewni. Już od dawna słychać głosy zaniepokojonych obywateli, którzy nie wiedzą czego się spodziewać.

Hakerzy atakują! Chcą przejąć systemy pracujących nad szczepionką na Covid-19. Komu zależy na cennych informacjach?

Hakerzy atakują! Jak wynika z informacji przekazanych przez Microsoft hakerzy z Rosji a także z Korei Północnej atakują systemy osób pracujących nad szczepionką na koronawirusa.

Marzena Kipiel-Sztuka czyli Halinka Kiepska ma poważne problemy. Aktorka opowiedziała o swojej trudnej sytuacji

Marzena Kipiel-Sztuka szerszej publiczności znana jest jako Halinka Kiepska. To właśnie rola w “Świecie według Kiepskich” przyniosła jej największą popularność.