Widal.plPolitykaTrump wyszedł ze szpitala. To koniec jego walki z Covid-19?

Trump wyszedł ze szpitala. To koniec jego walki z Covid-19?

Trump wyszedł ze szpitala. Prezydent USA był hospitalizowany od piątku po zdiagnozowaniu COVID-19. Chociaż wraca do Białego Domu, jego lekarze ostrzegają, że Trump nie jest już w pełni zdrowy.

Prezydent USA Donald Trump został zwolniony z Walter Reed Medical Center w poniedziałek wieczorem po czterech dniach leczenia w nagłych przypadkach COVID-19.

Trump wyszedł ze szpitala

Trump wyszedł ze szpitala. Prezydent USA w masce wyłonił się z frontowych drzwi szpitala, machając kciukami do reporterów. Wsiadł do helikoptera Marine One na krótką przejażdżkę z powrotem do Białego Domu. Opuścił go w piątek po pozytywnym wyniku testu na COVID-19 i zachorowaniu.

Po przybyciu do Białego Domu Trump szybko zdjął maskę na sesję zdjęciową z fotografami i zasalutował. Prezydent nadal jej nie założył, gdy pracownicy zbliżali się, by go powitać.

W oświadczeniu wideo nagranym na balkonie Białego Domu, Trump bez maski bagatelizował skutki wirusa, mówiąc Amerykanom, aby się nie bali.
„Nie pozwól temu [koronawirusowi] dominować. Nie pozwól, by zawładnął twoim życiem” – powiedział.

Prezydent wciąż bagatelizuje koronawirusa

Trump, który nadal jest zarażony wirusem i prawdopodobnie dalej zaraża, planuje kontynuować leczenie choroby w Białym Domu. Wcześniej w poniedziałek prezydent ogłosił, że opuszcza szpital wojskowy, pisząc w serii tweetów, że „czuje się naprawdę dobrze” i „wkrótce wróci na szlak wyborczy”.

Do tej pory wirus zabił ponad 210 000 Amerykanów i zainfekował ponad 7,4 miliona ludzi, a Trump spotkał się z krytyką za jego reakcję na pandemię.

Udzielając aktualnych informacji na temat stanu zdrowia Trumpa w poniedziałek przed jego zwolnieniem, dr Sean Conley, lekarz prezydenta, powiedział, że „może jeszcze nie wyszedł całkowicie z lasu”, ale „zgadzają się, że wszystkie nasze oceny i co najważniejsze, jego stan kliniczny wspiera bezpieczny powrót prezydenta do domu, gdzie będzie otoczony światowej klasy opieką medyczną ”.

Agencja informacyjna Reuters zacytowała zespół medyczny Trumpa, który powiedział, że prezydent spełnił lub przekroczył wszystkie kryteria zwolnienia. Lekarze powiedzieli również, że Trump we wtorek dostanie piątą dawkę Remdesivir w Białym Domu. “Nie miał gorączki od 72 godzin, a jego poziom tlenu jest normalny” – dodali.

Według lekarzy stan Trumpa poprawił się z dnia na dzień od niedzieli wieczorem do poniedziałku rano. Lekarz Trumpa powiedzieli, że nie byli pewni, kiedy będzie mógł ponownie podróżować. Trump jest leczony sterydem- deksmetazonem, który jest zwykle stosowany tylko w najcięższych przypadkach.

Zobacz także:

Żywy aligator we Wrocławiu? Zauważyli go spacerowicze!

Niecodziennego odkrycia dokonali spacerowicze, którzy zażywali świeżego powietrza we wrocławskim Rędzinie, na rozlewiskach w pobliżu ujścia Widawy do Odry. Mieszkańcy wezwali policję, która na miejsce skierowała pracowników wrocławskiego zoo.

Zginął polski himalaista! Wspinał się na górę w Karakorum?

Zginął polski himalaista, który wspinał się na górę Dih Sar w paśmie górskim Karakorum na granicy Pakistanu, Indii i Chin. O tragedii poinformował w mediach społecznościowych profil Polski Himalaizm Zimowy 20-16-2020 im. Artura Hajzera.

Wszystkich Świętych a koronawirus. Jakie obostrzenia wprowadzi rząd?

Wszystkich Świętych a koronawirus to kolejne wielkie wyzwanie, z którym musimy się zmierzyć. W związku z tym podczas pandemii konieczne jest wprowadzenie obostrzeń oraz nakazów, które będą obowiązywać podczas 1 listopada.