Widal.plPolitykaTrump wycofał dużą część wojska z Niemiec. Żołnierze trafią do Polski?

Trump wycofał dużą część wojska z Niemiec. Żołnierze trafią do Polski?

Trump wycofał wojska z Niemiec w bardzo dużej liczbie. Chodzi o 11,8 tysiąca żołnierzy, część z nich trafi do innych krajów NATO. Większość powróci do kraju.

Plan wycofania wojsk USA z terytorium długoletniego sojusznika NATO spotkał się z szerokim, ponadpartyjnym sprzeciwem. W obawie przed osłabieniem pozycji armii USA wobec Rosji, jednak administracja Trumpa zdecydowała się kontynuować ten krok.

Trump wycofał wojska z Niemiec

Trump wycofał wojska z Niemiec mimo sprzeciwu większości środowisk politycznych w kraju. Około 11900 żołnierzy amerykańskich, czyli mieszanka jednostek piechoty i i sił powietrznych, zostanie usuniętych z Niemiec. Ma to spełnić wyznaczony przez Trumpa limit 25 tysięcy żołnierzy sił amerykańskich w Niemczech. Według wysokiego rangą amerykańskiego oficera obrony, może to zwiastować dalszymi planami relokacji wojsk.

Z żołnierzy opuszczających Niemcy około 5400 będzie „przebywać w Europie”, ale urzędnik nie określił dokładnych lokalizacji, do których będą się przeprowadzać. Twierdzi, że pozostaną w krajach, które gościły już oddziały amerykańskie w jakimś charakterze. Pozostałe 6400 żołnierze i ich rodziny wrócą do USA.

Bardzo duże zmiany w armii USA

Przedstawiciele obrony powiedzieli, że będzie to kosztować miliardy dolarów, ponieważ nowa konstrukcja wojskowa będzie prawdopodobnie potrzebna zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych, aby pomieścić dodatkowe wojska. Urzędnik obrony potwierdził, że relokacja zajmie „miesiące na planowanie i lata na wykonanie”.

Harmonogram sugeruje, że plan może zostać odstawiony, gdyby Trump przegrał wybory w listopadzie. Minister Annegret Kramp-Karrenbauer i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zostali poinformowani o planowanym wycofaniu, razem z kluczowymi członkami Kongresu.

Zdaniem analityków decyzja Trumpa jest podyktowana zbyt małymi środkami jakie Niemcy przekazują na obronność. Jego zdanie za mało angażują się w pracę NATO.

Zobacz także:

Czy zakonnice dopuściły się oszustwa wyborczego?

Czy zakonnice dopuściły się oszustwa wyborczego w tegorocznych wyborach? Dziennikarze „Gazety Wyborczej” przedstawili szokujące informacje. Siostry zakonne miały wypełniać karty wyborcze za pensjonariuszy w Zakładzie Opiekuńczym we wsi Święta Katarzyna.

Ewakuacja pacjenta w Świnoujściu! Ważył 300 kilogramów, kto go ściągał?

Ewakuacja pacjenta w Świnoujściu wzbudza zainteresowanie całego kraju. Wszystko przez fakt, że musiał on zostać przetransportowany przez straż pożarna, gdyż z powodu tuszy nie był w stanie opuścić swojego mieszkania.

Czy dzieci wrócą we wrześniu do szkoły?

To pytanie z pewnością zadają sobie rodzice dzieci, którzy nie są pewni jak dalej będzie wyglądała edukacja w czasie pandemii. Czas wakacji dobiega końca dlatego też czas najwyższy aby poważnie zacząć zastanawiać się nad tą kwestią.