Widal.plJarosław KaczyńskiTomasz Lis uderzył w Kaczyńskiego! Padły mocne słowa

Tomasz Lis uderzył w Kaczyńskiego! Padły mocne słowa

Tomasz Lis uderzył w Kaczyńskiego! Od dawno wiemy, że Lis słynie z niewybrednych komentarzy. Dzisiaj oberwało się przywódcy PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Naczelny magazynu Newsweek postanowił wykorzystać pogłoski o tym, że Kim Dzong Un, nie żyje i porównał Kaczyńskiego do dyktatora Korei Północnej.

Tomasz Lis uderzył w Kaczyńskiego!

Czy Tomasz Lis przesadził? Komentarz nie należy do najprzyjemniejszych. Dziennikarz proponuje aby wypożyczyć do komunistycznego kraju naszego przywódce partii rządzącej.A może pożyczymy Korei Północnej Kaczyńskiego?

A może pożyczymy Korei Północnej Kaczyńskiego?

– skomentował Lis

Oczywiście komentarz Lisa wywołał na twitterze wielką falę dyskusji, oczywiście większość opowiedziała się za dziennikarzem, ale byli także tacy którzy stwierdzili, że wypowiedź była za ostra.

Przywódca Korei Północnej nie żyje?

Od dłuższego czasu Kim Dzong Un nie pokazuje się publicznie. Najprawdopodobniej jakiś czas temu przeszedł operacje serca, która spowodowana była jego nałogiem związanym z paleniem papierosów i nadmierną wagą.

Ciągle dochodzą do nas sprzeczne informacje o jego stanie zdrowia. Jedne źródła mówią, że nie żyje, z kolei jeszcze inne podają, że ma się dobrze i dochodzi do siebie po operacji.

Niektórzy spekulują już nawet, że władzę w Korei Północnej objęła już jego siostra, która jest zagorzałą komunistką i planuje już jak rządzić krajem.

Kim Dzong Un to dyktator rządzący Koreą Północną od 9 lat. Wszystkie informacje na temat jego życia prywatnego są odpowiednio filtrowane, żeby do obywateli trafiały jedynie te, które chce. 

Północnokoreański przywódca pełni absolutną władzę w kraju od 17 grudnia 2011. Piastował i zajmuje następujące stanowiska:

  • naczelny dowódca Koreańskiej Armii Ludowej (od 2011),
  • pierwszy przewodniczący Komisji Obrony Narodowej (2012–2016),
  • pierwszy sekretarz (2012–2016),
  • przewodniczący Partii Pracy Korei (od 2016).

Jest synem Kim Dzong Ila, rządzącego krajem w latach 1994-2011 oraz wnukiem Kim Ir Sena, prezydenta Północnokoreańskiej Republiki Ludowej w latach 1972–1994.

Czy Kim Dzong Un nie żyje?

Nie wiadomo. Różne źródła podają sprzeczne informacje. Ostatnia wiadomość od amerykańskiego portalu TMZ mówi o śmierci przywódcy.

Palenie papierosów ratuje przed koronawirusem

Francuscy eksperci zbadali ilość palaczy wśród zakażonych na koronawirusa. Wyniki ich badań są zaskakujące i wzbudziły spore zainteresowanie.

Jak wygląda sytuacja z koronawirusem w Polsce?

Dzisiejszy dzienny raport epidemii jest niezbyt optymistyczne. Liczba chorych w naszym kraju stale się powiększa.