Widal.plGwiazdyTom Hanks zarażony koronawirusem. Czy życie aktora jest zagrożone?

Tom Hanks zarażony koronawirusem. Czy życie aktora jest zagrożone?

Tom Hanks i jego żona przeszli pozytywnie test na obecność koronawirusa. Aktor poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych. Zdobywca dwóch Oskarów został przebadany w Australii oraz trafił razem z małżonką do szpitala.

Nagle źle się poczuli

– Rita i ja jesteśmy w Australii. Poczuliśmy się zmęczeni, było nam zimno, mieliśmy jakieś bóle. (…) Aby dochować wszelkich standardów obecnych na świecie, zostaliśmy przebadani na obecność koronawirusa. Wynik testów okazał się pozytywny- poinformował Tom Hanks na Instagramie.

Sytuacja jest niepokojąca zważywszy na fakt, że Hanks od pewnego czasu zmaga się z przewlekłą chorobą. Aktor ujawnił, ze cierpi na cukrzycę. Zdaniem lekarzy choroby przewlekłe stawiają chorych w grupie podwyższonego ryzyka przy komplikacjach z różnymi infekcjami, takimi jak grypa. Zarażenie koronawirusem może być szczególnie niebezpieczne dla aktora. Jego system odpornościowy jest słabszy niż u zdrowych ludzi.

W przyszły poniedziałek miały się rozpocząć zdjęcia do najnowszego filmu z udziałem Toma Hanksa o życiu Elvisa Presleya. Gwiazda Hollywood miała tam wystąpić w roli menadżera jednego z najsłynniejszych piosenkarzy w historii muzyki. Prawdopodobnie cała sytuacja opóźni nagrania filmu. Wytwórnia Warner Bros już wydała krótki komunikat prasowy na ten temat.

– Ściśle współpracujemy z australijskimi służbami medycznymi, aby zidentyfikować każdego, kto mógł być w bliskim otoczeniu aktora. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas priorytetem – ogłosiło Warner Bros.

Tom Hanks – wybitny aktor

Tom Hanks urodził się 9 lipca 1956 r. w Kalifornii. Jest aktorem, reżyserem i producentem filmowym. Jest drugim aktorem w historii, któremu udało zdobyć się Oskara dwa razy z rzędu. Otrzymał nagrody za role w filmie “Filadelfia” (1993) oraz za tytułową rolę w filmie “Forrest Gump” (1994). W 1996 Hanks zadebiutował jako reżyser i scenarzysta filmem “Szaleństwa młodości”, w którym także wystąpił. W 1999 Tom Hanks otrzymał Złoty Glob oraz czwartą nominację do Nagrody Akademii Filmowej za rolę kapitana Millera w filmie “Szeregowiec Ryan”. Piątą nominację otrzymał w 2000 za rolę w filmie “Cast Away: Poza światem”.

Druga żona Rita Wilson również jest aktorką i producentką filmową. Mają dwóch synów: Chestera i Trumana. Małżeństwem są od 1988 r.