Widal.plOgólneTo jest NIEPOJĘTE! Tłumy pojawiły się na koncercie pomimo pandemii koronawirusa

To jest NIEPOJĘTE! Tłumy pojawiły się na koncercie pomimo pandemii koronawirusa

Koncert to chyba ostatnia rzecz o jakiej powinno się pomyśleć w trakcie pandemii śmiertelnego wirusa. Tego zdania jednak nie są Brytyjczycy, którzy od dłuższego czasu pokazują, że koronawirus nie robi na nich wrażenia i dalej kpią sobie ze środków bezpieczeństwa stosowanych w innych krajach. Dali tego popis w sobotę w stolicy Walii, Cardiff.

Koncert w trakcie pandemii? Czemu nie

Brytyjczycy przyzwyczaili nas, że nie traktują wielu rzeczy poważnie. Tak było choćby z brexitem, który przeciągał się głównie z powodu niekompetencji brytyjskich władz. Nic nie było przygotowane na czas. Obecnie Boris Johnson bagatelizuje niebezpieczeństwo związane z COVID-19 i nie odwołał imprez masowych. Piłkarska liga Premier League została odwołana dopiero po ogłoszeniu zarażenia się przez trenera Arsenalu i piłkarza Chelsea.

Nie dziwi więc, że obywatele też nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tłumnie poszli na koncert zespołu Stereophonics, który odbył się w Cardiff. Zespół pochwalił się frekwencją na swoich mediach społecznościowych.

Fani nie zostawili na zespole suchej nitki

Na film z koncertu, który udostępniono na Instagramie odpowiedziało wielu fanów zespołu, większość była zbulwersowana.

Czy wy troszczycie się nawet o swoich fanów? A może myślicie tylko o pieniądzach?! Bądźcie odpowiedzialni, nawet jeśli nie pracujecie przez miesiące. To niesamowite, że artyści na całym świecie zawiesili pracę (w tym ja) i wykazujemy się większą solidarnością niż wy, którzy jesteście milionerami… Nigdy więcej nie pójdę na wasz koncert, nawet nie kupię niczego co wydacie…

Nie jest to odosobniony przypadek. Było ich więcej.

Robicie sobie jaja? Na całym świecie trwa walka z epidemią, a wy robocie sobie koncert z taką ilością fanów? Co jest z wami nie tak Brytyjczycy? Musi wam umrzeć rodzina, żebyście zrozumieli powagę sytuacji czy co?

Najbardziej zastanawiająca jest kwestia, czy Brytyjczycy planują wprowadzić jakieś restrykcje odnośnie pandemii czy czekają na podobną tragedię, do jakiej dochodzi obecnie we Włoszech. Włosi początkowo też wszystko bagatelizowali, a obecnie liczba ofiar zmierza do dwóch tysięcy.

https://www.instagram.com/p/B9u60pjJdi0/