Widal.plSpołeczeństwoTczew: 4 i 9-latek podpalili dwa samochody. Zabawa tragiczna w skutkach

Tczew: 4 i 9-latek podpalili dwa samochody. Zabawa tragiczna w skutkach

Tczew: 4 i 9-latek podpalili dwa samochody. Do zdarzenia doszło podczas zabawy. Jednak jak się okazuje może to być najdroższa zabawa w życiu chłopców.

Kto się opiekował wtedy dziećmi i jakie będą konsekwencje tej tragicznej w skutkach zabawy?

Tczew: 4 i 9-latek podpalili dwa samochody

Tczew: 4 i 9-latek podpalili dwa samochody. Pożar miał miejsce we wtorek 22 września w województwie pomorskim. Według informacji przekazanych przez PAP, jeden z dyżurnych otrzymał zgłoszenie o pożarze dwóch samochodów. Do sytuacji doszło na jednym z parkingów.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, Dawid Krajewski przekazał:

Straż pożarna dostała zgłoszenie o palących się autach na parkingu przy ul. Ogrodowej. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru było podpalenie

Policjantom udało się dotrzeć i zabezpieczyć nagrania z monitoringu umieszczonego na parkingu. To właśnie dzięki tym nagraniom udało się dotrzeć do sprawców w wieku 4 i 9 lat, którzy przyznali się podpalenia samochodów marki audi A4 i mitsubishi outlander.

Mundurowi po dotarciu do rodziców podejrzewanych nieletnich ustalili w rozmowie z chłopcami, że po wejściu do audi a4 zapalniczką podpalili maseczkę ochronną, którą pozostawili w audi, a sami wyszli z auta

– czytamy w komunikacie.

Sąd rodzinny zajmie się sprawą

Jak się okazało będzie to bardzo droga w skutkach zabawa. Oszacowane zniszczenia wyrządzone przez 4- i 9-latka szacowane są na kwotę 20 tys. .

Po wstępnych ustaleniach chłopcy wrócili pod opiekę rodziców, a materiały w tej sprawie wkrótce trafią do sądu rodzinnego, który zadecyduje o losie chłopców- podkreślają policjanci.

W sieci jest już nagranie pokazujące pożar. Widać na nim moment wybuchu ognia w jednym z samochodów.  Płomienie bardzo szybko rozprzestrzeniły się na drugie auto. Widać też, jak nad parkingiem unoszą się kłęby gęstego i czarnego dymu.

Zobacz także na WIDAL.pl

Jest polski lek na koronawirusa! Zostanie podany 400 osobom. Czy jest nadzieja na koniec epidemii?

Jest polski lek na koronawirusa! Mimo, że cały czas słyszymy o rekordach zakażeń na COVID-19 wydaje się, że widzimy światełko tunelu. Jak ogłosił na konferencji prasowej dr Grzegorz Czelej “Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa” . Jednak jak to dokładnie wygląda oraz od kiedy będzie wprowadzany na ryenk?

Pacjent zmarł, ponieważ gdański szpital nie udzielił mu pomocy. Skandal w poczekalni czy norma?

Pacjent zmarł, ponieważ gdański szpital nie udzielił mu pomocy. Do skandalicznej sytuacji doszło w gdańskim szpitalu psychiatrycznym. Kilka godzin w poczekalni spędził pacjent z padaczką alkoholową, który czekał na przyjęcie.

Ogromny ilość zachorowań na koronowariusa. Możliwe zamknięcie szkół?

Ogromny ilość zachorowań na koronowariusa w ostatnich dniach. W związku z tym coraz bardziej prawdopodobna staje się wizja ponownego zamknięcia szkół.