Widal.plGospodarkaTarcza Finansowa 2.0. Rząd chce przekazać 13 mld zł dla przedsiębiorców. Kto może starać się o pomoc?

Tarcza Finansowa 2.0. Rząd chce przekazać 13 mld zł dla przedsiębiorców. Kto może starać się o pomoc?

Tarcza Finansowa 2.0. ma pomóc wielu przedsiębiorcom. Już od północy z czwartku na piątek mikro, małe i średnie firmy z branż, które ucierpiały z powodu koronawirusa, maja możliwośc złożenia przez internet wniosków o wsparcie z Tarczy Finansowej 2.0 PFR.

Cały program posiada około 13 mld zł wartości. wnioski można składać aż do 28 lutego. Co więcej banki są gotowe do realizacji tarczy.

Tarcza Finansowa 2.0.

Tarcza Finansowa 2.0. ma pomóc wielu branżom. Udział w programie zadeklarowało aż 17 banków komercyjnych i większość banków spółdzielczych takich jak m.in. Bank Pekao, PKO BP, Alior Bank i ING Bank Śląski.

Jak napisał na Twitterze w piątek po północy Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju:

Które branże mogą liczyć na pomoc?

Jednak aby otrzymać pieniądze trzeba się trochę postarać:

  • aby złożyć wniosek o subwencje w ramach programu Tarcza Finansowa PFR 2.0 należy spełnić określone warunki
  • następnie poprawnie wypełnić i podpisać wniosek wraz z umową w systemie bankowości elektronicznej
  • dane zamieszczone we wniosku zostają automatycznie zweryfikowane z danymi w rejestrach instytucji i na tej podstawie wydawana jest decyzja

W momencie podjęcia decyzji informacja o niej zostaje przekazana w systemie bankowości elektronicznej. Następnie bank po otrzymaniu środków z PFR przelewa przyznaną kwotę na rachunek firmowy.

Wsparcie przeznaczone jest dla przedsiębiorców z sektorów mikro, małych i średnich firm. Warunkiem koniecznym jest prowadzenie działalności na dzień 31.12.2019 r. oraz dzień złożenia wniosku. Firmy, które otrzymały finansowanie z Tarczy 1.0. również mogą wnioskować o wsparcie w ramach Tarczy 2.0.

Jak przekazał Paweł Borys, szef PFR lista branż, które mogą wziąć udział w Tarczy Finansowej 2.0 nie została jeszcze zamknięta.

W przyszłym tygodniu do listy 45 branż może najprawdopodobniej dołączyć kilka kolejnych w związku z dodatkowymi konsultacjami.


Tarcza ta ma pomóc w szczególności mikro, małym i średnim firmom. Przyznane subwencje będą mogły być w 100-proc. umarzane. Pomoc ma trafić do branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19. Finansowanie w ramach programu będzie udzielane od 15 stycznia 2021 r. do 31 marca 2021 r.

Co także na WIDAL.PL?

Mateusz Morawiecki usunął się w cień? Spekulacje po nieobecności na premiera na ostatnich konferencjach

Mateusz Morawiecki usunął się w cień? W ostatnich dniach odbyło się kilka konferencji prasowych. Na żadnej z nich nie było jednak premiera. Dlatego też pojawiły się plotki dotyczące nieobecności Morawieckiego.

Szczepionka na COVID-19. W Polsce “stwierdzono niepożądane reakcje na szczepionkę”

Szczepionka na COVID-19 to nadal w polskim społeczeństwie temat kontrowersyjny. Podobnie jak w wielu sprawach, Polacy i w kwestii szczepionki przeciwko śmiercionośnej chorobie COVID-19 są bardzo podzieleni. Podziałowi temu nie sprzyjają najnowsze informacje dotyczące efektów niepożądanych przyjęcia szczepienia.

Przedsiębiorstwa upadają a wirusolog poleca zamknąć wszystko na 3 tygodnie! Co będzie dalej

Przedsiębiorstwa upadają a wirusolog poleca zamknąć wszystko na 3 tygodnie. Jak wynika z wypowiedzi wirusologa profesora Włodzimierza Guta konkretna izolacja byłaby w stanie zahamować rozprzestrzenianie się COVID-19.