Widal.plGwiazdyO. Tadeusz Rydzyk w dramatycznej sytuacji! Woła o pomoc… finansową

O. Tadeusz Rydzyk w dramatycznej sytuacji! Woła o pomoc… finansową

Tadeusz Rydzyk jest w dramatycznej sytuacji finansowej. Prosi on swoich słuchaczy o darowizny w celu utrzymania stacji, którymi zarządza. Tyczy się to Radio Maryja oraz Telewizji Trwam.

Tadeusz Rydzyk desperacko wzywa swoich zwolenników, by pomogli w trudnych czasach. Ojciec dyrektor opowiada, że ostatnio nie szło im dobrze w prowadzeniu programów. Oprócz tego w tej chwili panuje pandemia koronawirusa. Również to dotknęło tę stację.

Tadeusz Rydzyk rozpaczliwie szuka pomocy

Na specjalnie stronie internetowej ojca Rydzyka pojawił się wpis, w którym prosi on o pomoc.

Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej na funkcjonowanie i istnienie jakże ważnych dla Polski i Polaków, w Ojczyźnie i poza jej granicami, Radia Maryja i Telewizji Trwam. (…) Przed pandemią koronawirusa ofiary składane na te media, przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu starczały skromnie od pierwszego do pierwszego. Teraz gdy firmy i zakłady pracy spowalniają działalność, a więc i zarobki mogą być mniejsze, boimy się o nasze istnienie. (…) Szanowni Państwo, Kochana Rodzino Radia Maryja, mimo trudności, z jakimi się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc. Pamiętajcie o niej zwłaszcza teraz, w tej trudnej sytuacji. Pamiętajcie teraz i każdego miesiąca. Bez tej pomocy grozi nam zamknięcie.

– nawołuje dyrektor Radio Maryja. Swoją trudną sytuacje, opisuje tym, że w ostatnim czasie ruch gospodarki spowalnił. O. Rydzyk przewiduje, że pensje jego słuchaczy mogą w najbliższym czasie zostać zredukowane. Z tego wszystkiego obawia się, że jego stacje mogą nie ostać się podczas nadchodzącego kryzysu.

Brak dotacji do państwa?

Wspomniał również, że jego media nie otrzymują dotacji od władz państwowych. Jak bywa to w przypadku TVP i Polskiego Radia, którym niedawno rząd przydzielił niebotyczne sumy pieniężne wynoszące niespełna 2 mld złotych. Wszystko ze Skarbu Państwa. Prawdopodobnie O. Tadeusz Rydzyk byłby satysfakcjonowany jeśli jego stacje dostały takie dotacje. Jednakże nie zanosi się na takie pomocy ze strony władzy.

Nie wspomniał jednak o tym, że siła rządząca i tak przez ostatnie lata pomagała instytucjom rządzonym przez Tadeusza Rydzyka.