Widal.plPolitykaSztab Dudy pozywa Trzaskowskiego. Chodzi o kłamstwo

Sztab Dudy pozywa Trzaskowskiego. Chodzi o kłamstwo

Sztab Dudy pozywa Trzaskowskiego w trybie wyborczym. – Domagamy się sprostowania kłamstwa, które kandydat KO Rafał Trzaskowski wypowiedział na jednym z wieców wyborczych – oświadczył dziś pełnomocnik wyborczy sztabu prezydenta Krzysztof Sobolewski, który złożył w tej sprawie do sądu pozew.

Sobolewski podkreślił, że nie powie o jakie konkretnie kłamstwo chodzi, ponieważ “nie chce pomagać sztabowcom Trzaskowskiego”.

Sztab Dudy pozywa Trzaskowskiego

Sztab Dudy pozywa Trzaskowskiego w trybie wyborczym.

Przed chwilą złożyliśmy w imieniu Komitetu Wyborczego kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy pozew w trybie wyborczym przeciwko kandydatowi na prezydenta RP panu Rafałowi Trzaskowskiemu za jedno z kilku kłamstw, które udało mu się powiedzieć w ostatnim czasie w kampanii wyborczej

– powiedział Krzysztof Sobolewski dziennikarzom i dodał, że nie powie o które konkretnie chodzi.

Jest tyle nieprawdziwych rzeczy, które zostały powiedziane przez Rafała Trzaskowskiego, niech teraz oni się głowią, o co nam chodzi. Rafał, nie kłam!

– zaapelował.

Domagamy się po pierwsze sprostowania tej nieprawdziwej informacji, kłamstwa, które wypowiedział na jednym z wieców wyborczych Rafał Trzaskowski oraz opublikowania sprostowań w tych mediach, gdzie te słowa wybrzmiały z tego wiecu wyborczego

To nie jedyny pozew w ostatnim czasie

Rafał Trzaskowski natomiast pozwał TVP za kilka materiałów, które jego zdaniem go szkalowały. Chodzi między innymi o reportaż “Trzaskowski odbierze Polakom 200 miliardów”, w którym TVP twierdzi, że kandydat KO zrealizuje roszczenia żydowskie.

Polityk żąda, aby TVP przez pięć dni przed głównym wydaniem “Wiadomości” emitowała przeprosiny, w dodatku domaga się 100 tysięcy złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pozew zawiera również listę świadków. Znajdują się tam m.in. Jacek Kurski, redaktor naczelny portalu TVP Info Samuel Pereira i szefowa “Wiadomości” Danuta Holecka. Sztab Trzaskowskiego zastrzega jednak, że ich kandydat weźmie udział w dzisiejszej debacie w Telewizji Polskiej

Zobacz także:

Niemiecka polityk pozywa polskiego dziennikarza? Chodzi o LBGT

Niemiecka polityk pozywa polskiego dziennikarza za słowa o homoseksualistach. Zdaniem Ulle Schauws, Cezary Gmyz przesadził swoim wpisem o Auschwitz i chce ukarania korespondenta TVP w Berlinie.

Mama Roberta Biedronia odpowiada na zaproszenie prezydenta, ale stawia warunek!

Helena Biedroń aktywnie wzięła udział w kampanii syna i żąda przeprosin od prezydenta Dudy. Chodzi o jego słowa o LBGT.

Stanisław Żółtek proponuje menelowe plus od rządu

Kandydat na prezydenta zrobił wczoraj niemałe show na debacie prezydenckiej. Wyśmiał działania rządu PiS.