Widal.plKoronawirusSzpitale walczą z III falą koronawirusa. Czy to już szczyt kolejnego napływu chorych?

Szpitale walczą z III falą koronawirusa. Czy to już szczyt kolejnego napływu chorych?

Szpitale walczą z III falą koronawirusa. Co więcej zgodnie z dzisiejszymi danymi sytuacja jest bardzo poważna . Odnotowano bowiem  27 887 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem oraz aż 954 zgonów łącznie.

Jak wygląda sytuacja w kraju i czego możemy spodziewać się w najbliższych dniach? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał jasne informacje na ten temat.

Szpitale walczą z III falą koronawirusa

Szpitale walczą z III falą koronawirusa ponieważ sytuacja w kraju w dalszym ciągu jest bardzo trudna a wysyp poświąteczny jeszcze przed nami. Dzisiejsze dane także nie napawają pozytywnie. Jak przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, sytuacja jest poważna i przyrost zachorowań oraz zgonów jest duży:

Na dzisiejszy tragiczny wynik dotyczący 954 zgonów składa się m.in. zaraportowanie zgonów z okresu świątecznego, od Wielkiego Piątku aż do świątecznego poniedziałku

Co więcej Ministerstwo podało, że jest 27 tys. 887 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a 954 osoby zmarły. Jest to największa liczba zgonów od początku pandemii.

Trudna sytuacja w szpitalach

Rzecznik resortu zdrowia nie ukrywa, że sytuacja w kraju jest w dalszym ciągu bardzo poważna:

Przy ponad 111 tys. testów, czyli przy bardzo dużej skali testowania w Polsce, mamy niecałe 28 tys. zakażeń i to jest rzeczywisty obraz, jak wygląda III fala epidemiczna w Polsce. Mamy delikatne zejście ze szczytu i chcielibyśmy, żeby ten trend się utrzymał. To zależy tylko od nas, jak zachowamy się w najbliższych dniach, bo ta tendencja spadkowa utrzymuje się kilku dni – mówił.

Co więcej rzecznik zaznaczył, że za tendencją spadkową zachorowań podąża tendencja wzrostowa liczby hospitalizowanych.

Mimo że dzisiaj mamy spadek delikatny obłożenia łóżek szpitalnych, bo dzisiaj to obłożenie wzrosło nam na poziomie 170 łóżek, to w polskich szpitalach szczyt III fali właśnie się przetacza.

To jest bardzo niebezpieczne dla polskiej służby zdrowia, to jest bardzo niebezpieczne dla nas jako dla społeczeństwa, dlatego musimy o siebie dbać w tych dniach – mówił Andrusiewicz.

Zobacz także na Widal.pl

Przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia! Konferencja ministra nie pozostawiła złudzeń

Przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia. Dotychczasowe obostrzenia miały obowiązywać do 9 kwietnia. Jednak ze względu na trudną sytuacje w kraju rząd zdecydował się na przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia.

Władysław Kosiniak-Kamysz pracuje jako wolontariusz na krakowskim SORze! Zajmuje się pacjentami covidowymi

Władysław Kosiniak-Kamysz pracuje jako wolontariusz na krakowskim SORze! Jak się okazuje w jednym ze szpitali w Krakowie możemy spotkać polityka w całkowicie innej roli. Nie jest tajemnicą, że Władysław Kosiniak-Kamysz z wykształcenia jest lekarzem.

Skromne obchody rocznicy smoleńskiej. Rzeczniczka PiS zapowiedziała jak to będzie wyglądać

Skromne obchody rocznicy smoleńskiej z pewnością będą takie ze względu na panującą sytuację w kraju i na pogarszającą się sytuacją w kraju. Liczba osób zakażonych Covid-19 ciągle rośnie w związku z czym wciąż nie wiadomo czy po 9 kwietnia nastąpi luzowanie obostrzeń.