Widal.plPolitykaSzopka w sejmie. Tęcza, transparenty podczas zaprzysiężenia

Szopka w sejmie. Tęcza, transparenty podczas zaprzysiężenia

Szopka w sejmie to za mało powiedziane. Posłowie niejednokrotnie przyzwyczaili nas, że nie potrafią zachować powagi w Sejmie RP. Tym razem opozycja pokazała swoją prawdziwą twarz.

Podczas zaprzysiężenia Andrzeja Dudy prym wiedli posłowie opozycji. Lewica ubrała się na tęczowo, wielu posłów ubrało tęczowe maski. Miały one symbolizować rzekomą walkę ze środowiskiem LBGT, które profanuje pomniki.

Szopka w sejmie podczas zaprzysiężenia

Szopka w sejmie zainicjowana była również przez posłów Koalicji Obywatelskiej, którzy przyszli na salę z konstytucjami. Prym wiodła poseł Klaudia Jachira, która trzymała transparent z napisem “Krzywoprzysiężca”. Nikogo nie dziwi chyba bład ortograficzny na jej prześcieradle.

Wśród osób ubranych w różna kolory tęczy były posłanki Lewicy, m.in. Wanda Nowicka, Magdalena Biejat, Joanna Scheuring-Wielgus i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, a także Włodzimierz Czarzasty. Niektórzy mieli też tęczowe maseczki.

Zgodnie z zapowiedziami frekwencja była mała

Na sali plenarnej sejmu nie pojawiło się wielu posłów opozycji. Ławy poselskie w większości świeciły pustkami. Wielu polityków twierdziło, że nie pojawi się na zaprzysiężeniu, ponieważ będą mieli inne plany.

Posłowie partii rządzącej nie kryli oburzenia nie pojawieniem się większości opozycji i strojami obecnych parlamentarzystów.

Pajacowania ciąg dalszy. Posłowie @__Lewica ubrali się w kolorze tęczy i założyli tęczowe maseczki. Coś im nie wyszło. Niszczyć powagę Państwa to oni potrafią. Wstyd!

– napisał na Twitterze poseł Solidarnej Polski, Mariusz Kałużny.

Zobacz także na WIDAL.PL

Wstrząsające doniesienia z plantacji truskawek w Norwegii. Polacy pracują tam za niewolnicze stawki?

Wstrząsające doniesienia z plantacji truskawek w Norwegii. 20-letnia Paulina Fima, jej chłopak Eryk Jakubowski oraz trójka ich przyjaciół postanowili wyjechać do Norwegii, aby zarobić trochę pieniędzy na plantacji truskawek.

Dzieci wracają do szkoły od września. Jak to ma wyglądać?

Dzieci wracają do szkoły od września. Takie działania zapowiedział Dariusz Piontkowski. Jednak aby mogło dojść dojść przywrócenia stacjonarnego trybu nauczania. przedstawiciele MEN i GIS przygotowali szereg szczegółowych wytycznych dla uczniów, nauczycieli i dyrektorów placówek.

Obowiązkowe maseczki w każdym sklepie. Osoby bez masek nie będą obsługiwane?

Obowiązkowe maseczki w każdym sklepie. Do takiego nakazu dążą przedstawiciele branży handlowej. Handlowcy codziennie spotykają się z klientami, którzy nie respektują nakazu zakrywania ust i nosa podczas robienia zakupów.